To był wielki strach przed dwoma selekcjami, a rysować zrobił swoje. Dwa ulubione narody, które zakwalifikują się do Mistrzostw Świata, będą musiały zmierzyć się ze sobą w grupach po męskiej stronie, a tylko jeden pozostanie w Dubaju.

Dwa narody za jedno miejsce

Kwalifikacje Worlds of padel, które odbędą się w Derby (Wielka Brytania) od 30 września do 2 października, pozwolą trzem męskim drużynom skasować swój bilet do Dubaju.

Drużyny będą musiały najpierw wyjść z grup 3, aby następnie wygrać swoją kwartę i półfinał z innym liderem grupy. Przegrani półfinałów będą mieli dodatkową okazję, z małym finałem, który będzie wart złota.

Zwróć uwagę, że narody z grup A i B zostaną zwolnione z ćwierćfinałów i zakwalifikują się bezpośrednio do półfinałów.

Jednak w tej ostatniej czwórce nie będziemy mieć Szwecji i Portugalii razem. Rzeczywiście, dwa ulubione narody nie zostały rozstawione, ponieważ żaden z nich nie uczestniczył w zeszłorocznym mundialu. I szczęście remisu, trafiają do tej samej grupy.

Jeden z nich nie pojedzie zatem do Dubaju…

Oto 18 narodów umieszczonych w 6 grupach. Monako towarzyszy Szwecji i Portugalii w tej grupie śmierci.

światowe losowanie mężczyzn 2022

Bardziej zrównoważony losowanie dla pań

Jeśli chodzi o selekcje kobiet, ta europejska faza kwalifikacyjna do Mistrzostw rozda tylko dwa bilety do Dubaju.

Szwecja pod wodzą Karoliny Navarro będzie ulubionym krajem grupy C, z której powinna wyjść bez drżenia.

Superdrużyna Portugalii jest również faworytami w swojej grupie (A).

Zwykle bez większych problemów te dwa narody dotrą do ostatnich czterech, a dobrą wiadomością jest to, że nie mają możliwości zmierzenia się ze sobą. Rzeczywiście, w pierwszej połowie zmierzą się z liderami grupy A i grupy D, natomiast zwycięzcy grup B i C będą walczyć o kwalifikacje do Pucharu Świata!

Trudno myśleć, że Szwecja i Portugalia nie będą dwiema drużynami zakwalifikowanymi do mistrzostw świata, ale wszystko pozostaje do zrobienia!

tabela kwalifikacji kobiet na świecie

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !