Po raz kolejny Alix Collombon i Jessica Castello były bliskie awansu do ćwierćfinału A World Padel Tour, ale prawie się nie udało.

Mecz rozpoczął się jednak dobrze dla pary francusko-hiszpańskiej, która objęła prowadzenie po bardzo zaciętym pierwszym secie (7/5). Ale Virginia Riera i Pati Llaguno, rozstawione z nr 5, wzmocniły drugi set i wygrały 6/1.

Francuzka i jej "compi" wciąż wierzyli w to na początku 3e set, grając równo z parą hiszpańsko-argentyńską, ale 6e Gra była dla nich fatalna, Jessica Castello straciła służbę. Z tyłu Riera i Llaguno ponownie zaostrzyli grę, odrywając 5-2. Alix była w stanie utrzymać swój serwis i awansować na 3/5, ale faworyci nie poddawali się w grze serwisowej, zapewniając sobie pierwszy punkt meczowy. Ocena końcowa 5/7 6/1 6/3.

Logiczna, ale frustrująca porażka Collombona i Castello, którzy po raz kolejny nie zaszli daleko. Dla światowego nr 23 i 24 jest to szósta porażka w tym roku w XNUMX. rundzie turnieju WPT, w trzech kwalifikacjach w ćwierćfinale i jednej w finale (podczas Tau Cerámica Mallorca Challenger).

Śledź kontynuację 1/8 finału

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.