Zobacz na wideo streszczenia półfinałów kobiet, które odbyły się w Palau Sant Jordi i w których zwyciężyły bliźniaczki Alayeto i Sainz/Triay.

Plakat finału, który odbędzie się dzisiaj w Estrella Damm Barcelona Master, jest bezprecedensowy w 2020 roku: Mapi i Majo Alayeto kontra Gemma Triay i Lucia Sainz.

Pierwszy półfinał

Wczoraj rano Gemma i Lucia zemściły się na Alejandrze Salazar i Arianie Sanchez. Dominują od samego początku wygrać pierwszego seta 6:1 i wyprzedzić w drugim ale gracze Manu Martina nie abdykują i udaje im się rozbić na 5/4, by ostatecznie wyrwać tie-break.

Decydujący mecz zdominowany przez Gemmę i Lucię, które zdobywają dwa punkty meczowe, w tym jeden uratowany przez całkowicie nieprawdopodobny cios, i bardzo szczęśliwy z Sanchez (do zobaczenia na filmie od 1:45). Ari i Ale ostatecznie po raz kolejny wygrywają i wygrywają seta 7/6.

Niestety Ari Sanchez doznał kontuzji barku i nie mógł już grać wysokimi piłkami. W obliczu graczy na poziomie Gemmy i Lucii to nie wybacza iw anegdotycznym zakończeniu meczu Sainz i Triay wygrywają i potwierdzają swój bilet na finał : 6/1 6/7 6/1!

Kredyt wideo: World Padel Tour

Drugi półfinał

Podekscytowani swoją niespodziewaną obecnością na tym etapie zawodów i pierwszym wspólnym turniejem, Aranzazu Osoro i Carolina Navarro atakują mecz z hukiem. Korzystają z lornetki, która nie jest najlepsza, aby szybko prowadzić 3/0.

Ale Mapi i Majo wykorzystują kilka błędów swoich przeciwników, aby wejść do gry, kara jest natychmiastowa: wygrywają sześć gier z rzędu, aby wygrać pierwszego seta 6/3.

W drugiej rundzie bliźniacy kontynuują swoją pracę podważania i narzucania się bez drżenia 6 / 3 6 / 3.

Dowód jednorodność kobiecego obwoduznajdziemy Dziś po finale chłopców, rozstawiony numer 4 przeciwko rozstawionemu numer 5. Dwie drużyny, które wygrały już turniej w tym sezonie i zrobią wszystko, aby powiesić kolejny, a tym samym zostały drugą parą, która miała więcej niż jedną koronację w 2020 roku. bliżej Salazara / Sancheza, którzy mają już 3.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !