Padel Magazyn - Na naszej stronie na Facebooku zauważyliśmy, że wielu z Was prosiło nas o bardziej techniczne wyjaśnienia.
Spróbujemy więc wymienić główne błędy 10 popełniane przez większość graczy Padel. Spróbujmy je rozwiązać za pomocą kilku wskazówek:

1 - NIE ZGODNIE Z ŻYCIEM.

Wszyscy mamy tendencję do nadmiernej gry lub nie bycia w rytmie. W przypadku padla, jeśli spróbujemy grać inaczej, to koniec. Nie zawracaj sobie głowy trudnymi strzałami. Graj po przekątnej, używaj większego marginesu błędu, staraj się grać tak bardzo, jak to możliwe, spowalniaj grę, gdy tylko jest to możliwe, i oczywiście, nawet jeśli abstrakcyjne jest poświęcenie czasu na przemyślenie przed rozpoczęciem gry.

2 - NIE ODRZUCAJ SWOJEJ SZANSY

Czasami trafiamy do siatki lub nieoczekiwanie zdobywamy punkt. Oczywiście nie próbuj powtarzać wyczynu. Przeciwnie, mieszaj ścieżki, próbując grać bardziej „padel way”.
Na przykład gra może być czasem dobra, ale przeciwnicy mogą się dostosować i iść naprzód, aby zdobyć punkt. Spróbuj zagrać jeszcze bardziej…

3 - PO PIĘKNYM PUNKCIE, bądź czujny

Bardzo często, po zagraniu dużej ilości punktów, wielu graczy próbuje zrobić jeszcze lepiej, podejmując jeszcze większe ryzyko. Niestety, często następują błędy ... Zwalcz stare powiedzenie, że „po pięknym punkcie wielki błąd”

4 - Strzeż się „prawa rozbicia 3e”

Nie zawsze wykonuj ten sam strzał. Twoi przeciwnicy będą umieli się przystosować.
Zachowaj ostrożność, zmieniając się, umieszczając kilka krótkich rozbić ...

5 - zagraj remis, będąc agresywnym
Nawet bardziej niż tenis ważne jest, aby nie cierpieć z powodu uderzeń przeciwników. Nie pozwól, aby przeciwnicy dyktowali grę. Aby wygrać remis, potrzeba stosunkowo agresywnie, aby uniknąć jarzma pary przeciwnej.
Śmiało, będzie to twoje zbawienie i unikniesz żalu.

6 - WSPÓŁPRACA Z JEDNĄ STRATEGIĄ

Gracze z tej samej drużyny często rozmawiają ze sobą w celu dostosowania lub zmiany strategii. Jeśli trzeba dokonać zmiany, zrób to dla dwóch osób, a nie dla wszystkich w kącie. Daj sobie trochę czasu na ocenę wyniku zmiany strategii. Ale głównie grają jako zespół, a nie pojedynczo.

7 - POWIEDZ SWOJEMU PARTNEROWI

Kiedy wszystko idzie dobrze, nie ma nic do udowodnienia. Zespół powstaje po uderzeniu, które musi odbić. Ma to również wpływ na trudność jego meczów ...
Mówienie i dobro mogą czasem być lekarstwem na odwrócenie rzeczy.
Aby pokazać partnerowi na czerwono, że może się podskoczyć: wystarczy klepnięcie lub kilka słów zachęty. Korzystanie z humoru jest czasem dobrą bronią do „przełamania” napięcia.

8 - CO ZROBIĆ W ZŁY DZIEŃ

Wszyscy gracze przechodzą przez to ... Trudno doradzić ... Jednak próbując grać prostymi krótkimi gestami, możesz odzyskać pewność siebie.
Poświęcenie czasu na zmianę stron i rozmowa z partnerem to również rozwiązania, które mogą działać.

9 - LEPSZE CENTROWANIE PIŁKI

Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojej piłki, więc wyśrodkuj ją. Brzmi głupio, a jednak często gramy zbyt mocno kawałkiem rakiety. Jak to zrobić Na każdej piłce skup się na niej i nie puszczaj jej.

10 - CZUJE SIĘ NACISK, GRAJ NA WYSOKO!

Czasami, aby przerwać rytm lub uniknąć płynięcia, jego zbawienie przejdzie przez płaty.
To strategia, która działa dobrze. Będzie to jednak zależeć od jakości płata jako poziomu przeciwników.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.