„10 lat temu tylko pierwsza dziesiątka mogła żyć padel”: to mocne stwierdzenie sensu nie pochodzi od nikogo innego niż świat numer 1 Alejandro galan. Jeśli to stwierdzenie jest tak „mocne”, to po prostu jest to rzeczywistość.

Le padel rzeczywiście zmienił swój wymiar w ciągu ostatnich 10 lat. Marki, inwestorzy i gracze doskonale zdają sobie sprawę z potencjału tego sportu. Te ostatnie wpisują się również w dynamikę tej dyscypliny, co czyni ją jednym z modnych obecnie sportów. Zapytany przez argentyńskie media”Clarin„, powiedział o tym Ale Galan:

„Kilka lat temu żyła tylko pierwsza dziesiątka w rankingu padel. Teraz ten sport się rozwija i na szczęście młodsze pokolenie widzi w nim opcję w przyszłości. Zachęcamy ich do ciężkiej gry i ciężkiego treningu, aby to osiągnąć”.

Przesłanie zatem podobne do świadomości ze strony obecnego świata numer 1, ale które brzmi również jak wołanie od stóp do młodych talentów niechętnych do całkowitego poświęcenia się padel, z hasłem przewodnim: Zacznij!

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.