Ale Galan zwyciężył podczas P2 w Genui jego dziesiąty tytuł na Premier Padel. W rankingu zawodników, którzy podnieśli najwięcej trofeów na oficjalnych zawodach FIP, plasuje się na równi z Arturo Coello.

W 2022 roku, w pierwszym roku istnienia toru finansowanego przez Qatar Sports Investments, Madrilenianin wygrał cztery z ośmiu turniejów inauguracyjnego sezonu wraz ze swoim byłym kolegą z drużyny Juanem LeBronem.

Dyskretnie w pierwszej połowie 2023 r. Hiszpanie nadal wygrywali P1 w Mediolanie, ostatnim turnieju sezonu, a na początku 2024 r. w Riyadzie kontynuowali dobrą passę.

Od czasu rozdzielenia pary Galan/Lebron Ale wraz z Fede Chingotto wzniósł cztery trofea: w Brukseli, Sewilli, Rzymie, a zatem w Genui.

Ze swoimi 10 tytułami Ale powraca na poziom światowego numer 1 Arturo Coello. Obaj są o krok przed Agustinem Tapią (Coello wygrał z Belą turniej Monterrez Major w 2022 r., a następnie dołączył do Tapii, z którą zdobył 9 tytułów).

Od tego momentu Galan goni pierwsze miejsce w rankingu FIP, do którego brakuje mu zaledwie 921 punktów Arturo Coello!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !