L 'badanie przeprowadzone przez Monitor Deloitte i Playtomic nadal ujawniają bardzo obiecujące dane dla padel. Rzeczywiście, sport ten od 2016 r. odnotował znaczny wzrost w Europie*.

Pod względem utworów padel w ciągu 5 lat przeszliśmy z 10 151 do 26, co stanowi wzrost o 314%! To proste, prawie 159% torów znalezionych dzisiaj w Europie zostało zbudowanych w zeszłym roku!

W sumie w Europie co tydzień buduje się około stu kortów. Oznacza to około trzydziestu nowych klubów co 7 dni. Do tego stopnia, że ​​w ciągu ostatnich dwóch lat wybudowano ponad 10 000 kortów i utworzono prawie 3 000 klubów. Tym samym od 2016 roku do dzisiaj z 2801 do 7869 klubów, co oznacza wzrost o 181%!

Obserwujemy zatem imponujący wzrost siły padel w całej Europie. Aby dopuścić takie zjawisko, poczyniono duże inwestycje finansowe. Pod względem utworów padel to prawie 280 mln euro wydanych (nie licząc kosztów nieruchomości) w latach 2019-2021. Taka suma daje realną nadzieję na rozwój tego sportu.

Tak więc od 2016 roku padel zdołał się ujawnić z zawrotną szybkością. Liczby wymienione w tym artykule nie wydają się spadać w nadchodzących latach.

* Kraje brane pod uwagę to: Hiszpania, Włochy Belgia, Holandia, Francja, Portugalia, Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja, Finlandia, Dania, Norwegia

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!