Zwróć uwagę na zgodność twoich kortów padel, ale także na przestrzeń między kortami padel. W Sewilli klub Padel Lebrija otrzymał od 12 r. Rekompensatę w wysokości 914 2015 EUR plus odsetki prawne od gracza, który złamał nadgarstek.

Mężczyzna rzeczywiście potknął się na boisku do padla. Mówiąc dokładniej, gracz upadł, gdy wszedł na boisko. 4 cm śruba poza torem sprawiłaby, że straciłby równowagę. Ocena: złamany nadgarstek i następstwa pourazowe.

Jeśli w pierwszej instancji całe żądanie zostało odrzucone. W wyniku odwołania sąd zaakceptował częściową rekompensatę gracza. Rzeczywiście, klub Padel przestrzegał specyfikacji Hiszpańskiej Federacji Padel, ale sąd wolał opierać się na „technicznym kodeksie konstrukcyjnym”, ponieważ tej śruby nie było na boisku w Padel .

W związku z tym, że śruba jest szacowana w przestrzeni publicznej, nie stosuje się już przepisów i standardów Hiszpańskiej Federacji Padel.

Wiadomość, która powinna pozwolić naszym klubom Padel we Francji bardzo uważać na śruby lub przedmioty, które mogłyby wystawać na boisku, ale także na zewnątrz i w pobliżu boiska dla bezpieczeństwa graczy, ale także dla bezpieczeństwa graczy. obraz klubu.

Przypomina się, że niektóre śruby również wokół podłoża, które służą do utrzymania konstrukcji, powinny być chronione okrągłym kołpakiem umieszczonym na śrubie. Nie jest to obowiązkowe, ale stanowi dodatkowe bezpieczeństwo dla ziemi i osób, które z niej korzystają.

Dziękujemy naszym kolegom z Diario de Sevilla za informację.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.