Pod pięknym słońcem i letnią temperaturą w ten weekend zgromadzono szesnaście lokalnych drużyn (15 i 16 siedem) w klubie tenisowym Valras-Plage, aby zagrać w turnieju PADEL P100.

Turniej kwalifikuje się do finału „Pucharu Krajowego Padel”, który odbędzie się pod koniec października na Cap d'Agde. Uczestnicy dali z siebie wszystko przez dwa dni, przedstawiając bardzo ładny przegląd tego spektakularnego i kwitnącego sportu. Spotkania mnożyły się, aby spróbować zdobyć bilet na finał. Według rankingu gracze (potwierdzeni lub nowicjusze) starli się w meczach w krótkim formacie. Mniej doświadczeni gracze byli w stanie stawić czoła bardziej doświadczonym przeciwnikom.

W sobotę mecze non-stop od 9h00 do 21h00.

Finały rozgrywane w niedzielę rano dały początek spornym i wysokopoziomowym meczom! Rozstawiona wygrana bez wzdrygnięcia i wspinania się do finału.

U kobiet (niestety niewiele zarejestrowało się) zwycięstwo powraca do pary ILARDO / MAULET. W przypadku mężczyzn finałowa drużyna JM LAGLOIRE / F. GUIRAL członkowie Club de la Vière, w parze O.ANDRE / J. FREEMAN. Zwycięstwo, logicznie rzecz biorąc, powróciło do pierwszego. Pokonali przeciwników swoim poczuciem zabawy i nauką o konkurencji. Impreza podekscytowała wielu obecnych widzów.

Para M. SERIN / R. FERRER wygrywa kategorię Mieszane.

Wszyscy uczestnicy i klub są bardzo zadowoleni z pierwszej edycji NPC, która odbyła się w miłej i świątecznej atmosferze, to także duch PADEL.

Wszystko skończyło się wokół pysznego bufetu.

Aby uzyskać informacje na temat szkolenia i szkoły PADEL, skontaktuj się z Olivier ANDRE w 06 32 67 19 20.

Marc Roger

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.