Gracze zarabiają znacznie więcej pieniędzy od momentu pojawienia się Premier Padel, ale są zmuszeni do grania w szaloną ilość 35 turniejów w tym sezonie. Skoncentruj się na zdrowiu psychicznym graczy w połowie sezonu.

Di Nenno jest zły

Martin Di Nenno zamroził wszystkich dziennikarzy w pokoju prasowym Wizink Center po zakwalifikowaniu się do półfinału P1 Madryt, wyznając wielki smutek.

„Będzie 700 turniejów i musisz być gotowy.”, wyznał widocznie wyczerpany Argentyńczyk.

To właśnie odpowiadając na następujące pytanie dotyczące swojego stanu zdrowia psychicznego, Martin przyznał się do złego samopoczucia:

„Byłem bardzo smutny przez ostatnie cztery miesiące. Zawsze staram się, aby sportowiec nie wpłynął na moje życie osobiste, ale jestem bardzo przejrzysty. Ludzie często pytają mnie, czy czuję się dobrze, ale nie mam powodu ukrywać, że źle się czuję, jest mi smutno. Staram się robić jak najlepiej, nie jest to łatwe w czym żyjemy. Moja rodzina przybyła tutaj jako posiłki, aby mnie pocieszyć i podnieść głowę.

Możesz zobaczyć ten fragment na konferencji prasowej (6:30)

Szalony sezon

Kilka miesięcy wcześniej, przed całą przygodą Premier Padel nie zaczyna się, Juan Lebron już mówił do Padel Magazine „Po tych wszystkich podróżach nie wiemy już nawet, gdzie jest nasza głowa”.

Rzeczywistość jest taka, że ​​dzisiejsi gracze padel mają obowiązek grać i nie zawsze chodzą na turnieje z własnej woli. Odnalezienie się w tym piekielnym kalendarzu jest bardzo trudne psychologicznie dla nich, którzy byli przyzwyczajeni do gry w zdecydowanej większości turniejów w Hiszpanii niecałe dwa lata temu.

Wielu graczom trudno jest utrzymać tę samą intensywność we wszystkich turniejach. Obecny system jest zbyt trudny psychologicznie. Organizatorzy będą musieli wyciągnąć wnioski z tego szalonego sezonu.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !