Mówiliśmy o tym przed chwilą, świat Padel Zgłoś, dokument z FIP i analizujący różne aspekty padel na całym świecie dostarcza nam bardzo interesujących danych.

Dziś interesuje nas wiek zawodników padel wysoki poziom i zauważamy, że po pewnym wieku łatwiej jest sobie poradzić w obiegu kobiecym niż w męskim.

W rzeczywistości grupa powyżej 33 lat stanowi 21% w pierwszej 200 kobiet, ale tylko 7,5% w pierwszej 200 mężczyzn! Można to wytłumaczyć kilkoma czynnikami.

Po pierwsze, można powiedzieć, że wśród mężczyzn panuje większa rywalizacja (200. zawodniczka ma 29 punktów, 200. 199…), co oznacza, że ​​nie ma zbyt wiele miejsca dla zawodników rozpoczynających inną karierę (jak np. Marta Marrero który zanim zaczął grać w tenisa, był zawodowym tenisistą padel). Najwyraźniej w przypadku mężczyzn musiałeś zacząć padel bardzo wcześnie, aby znaleźć się w światowej czołówce, ale niekoniecznie wśród kobiet.

Następnie, jeśli u kobiet le padel pozostaje grą cierpliwości, widzimy, że ten sport staje się coraz szybszy wśród mężczyzn, a gracze są coraz bardziej wybuchowi i zwinni, a cechy te są znacznie bardziej obecne wśród młodych ludzi. Co więcej, zauważamy, że grupa do 25 roku życia stanowi 54,5% wśród mężczyzn w porównaniu do 44,5% wśród kobiet.

Jeśli więc starsze nadal radzą sobie dobrze na bardzo, bardzo wysokim poziomie, czego dowodem jest finał Llaguno/Sainz w Santiago, widzimy również, że młodzi ludzie zaczynają przejmować władzę wśród pań. Podczas tego samego chilijskiego turnieju Claudia Fernandez pobiła rekord najmłodszy zawodnik, który zdobył koronę w czołowym turnieju, a dublet Ustero/Alonso dotarł do drugiego półfinału z rzędu! Mówimy sobie, że wśród pań trend może wkrótce się zmienić...

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !