Romain Taupin, trener i ekonomista w padel, omawia 3 różnice między tenisem a padel w locie. Jak zawsze włączony Padelonomika, poszukamy szczegółów, a fani to docenią.

Wyjaśniają.

3 ważne różnice między siatkówką tenisową a siatkówką padel (nie mówię tu o efektach dla uproszczenia):

1. stopklatka w filmie – The Striking Platform

Tenisista będzie miał tendencję do uderzania piłki przed sobą, niezależnie od piłki – „padelero” uderzy piłkę bardziej w bok ciała (z wyjątkiem sytuacji, gdy chce przejść).

Drugi stopklatka na filmie – Orientacja ramion

Ponieważ tenisista uderza piłkę przed sobą, orientacja jego ramion i trajektoria jego piłki nie będą takie same (pozwala to na mniejszą kontrolę)

Orientacja ramion „padelero” podąża za trajektorią swojej piłki (będzie miał większą kontrolę).

Trzecia stopklatka w filmie – Używanie nadgarstka

Tenisista będzie grał nadgarstkiem, aby skierować swoją piłkę (przykład na filmie, gdy tenisista chce grać bez skrzyżowania, otwiera nadgarstek)

"padelero” ma zawsze ten sam gest, nadgarstek nie porusza się i nie wpływa na kierunek piłki. To właśnie platforma uderzeniowa i ułożenie ramion określają kierunek.

Jak zawsze możesz przeglądać, lajkować, komentować i udostępniać zawartość Romain Taupin.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.