Le padel kontynuuje swoją ekspansję w czterech zakątkach Francji, z ponad 350 klubami zrzeszonymi we Francuskiej Federacji Tenisowej. Według najnowszych doniesień światło dzienne ujrzą wkrótce trzy nowe kompleksy. Przegląd.

2 działki w Crotoy (Somma)

Klub tenisowy Rue – Le Crotoy przygotowuje się do otwarcia dwóch torów, ku wielkiej przyjemności trenujących. Decyzja ta, podjęta przez gminę, dojrzewała od kilku miesięcy. „Naszym pragnieniem jest uzupełnienie naszej lokalnej oferty sportowej i wzmocnienie niszy gier rakietowych, które już istnieją w mieście i które bardzo dobrze się sprawdzają”, wyjaśnia Johann Rauch, menedżer ds. komunikacji, przy mikrofonie Actu.fr. Cena projektu szacowana jest na 440 220 euro, z czego część zostanie sfinansowana przez FFT. Otwarcie zaplanowano na lato tego roku.

1 kompleks sportowy w Saint-Sauveur-des-Landes (Ille-et-Vilaine)

„Le F” to nazwa obiektu, w którym będą organizowane różne zajęcia w pobliżu Fougères. Zainstalowany na skraju autostrady A84 hangar będzie mieścić trzy pasy startowe od października 2024 r. padel, ale także piłka nożna, wspinaczka i klub. Koszt inwestycji: 2,5 mln euro. „The padel, jest prężnie, sport w modzie. Naszym celem jest jak najszersza klientela”, powołaj dwóch współmenedżerów w Actu.fr, którzy mają nadzieję na rozwój praktyki w branży.

4 stoki w La Tour-du-Crieu (Ariège)

Ustawiać vibora doAričge Padel Klub (zdjęcie), Już niedługo będzie to możliwe. W obliczu rosnącego popytu w tym południowo-zachodnim departamencie powstanie prywatny kompleks z czterema krytymi torami. „Czego chcemy z tym kompleksem padel, to rozwój praktyki i towarzyskości w tej dyscyplinie, dotykającej wszystkich pokoleń”, wyjaśnia Nicolas Leignes, jeden z trzech partnerów projektu dla La Dépêche. Prace ziemne są już ukończone, a otwarcie klubu powinno nastąpić pod koniec roku.

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, sześć lat wcześniej. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe wyścigi i drażni palacza w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch specjalistycznych mediach poświęconych klubowi piłkarskiemu Toulouse Football Club.