Międzynarodowa Federacja Padel zdał sobie sprawę audyt stanu padel na świecie w 2023/2024 r. Liczby przekraczają wszelkie oczekiwania, w tym liczbę faraonów 30 milionów graczy rekreacyjnych na całym świecie.

FIP zatwierdza i podpisuje tę liczbę. Postać, z którą można się utożsamić szacunkową liczbę 12 milionów praktykujących World Padel Tour en 2014nawet gdyby były wówczas kwestionowane.

Za 10 lat padel zyskała zatem prawie 18 milionów praktyków padel.

Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba licencjobiorców padel. W 2024 r. FIP spodziewa się prawie 600 000 licencjobiorców, z czego 40% to gracze. Dobra wiadomość dla tego sportu, nawet jeśli niektóre kraje cierpią na tym poziomie, jak Francja. Francuska Federacja Tenisowa, doskonale świadoma tego niedociągnięcia, podejmuje obecnie liczne działania mające na celu rozwój padel kobiecy.

Ale uważajcie, także tutaj, jeśli we Francji nie ma aż tak bardzo zawodników, widać, że rzeczywistość w klubach jest znacznie bardziej zrównoważona.

statystyka padel 2024

Co więcej, według FFT we Francji praktykuje 500 000 osób, a liczby te stale rosną wraz z comiesięcznym otwieraniem klubów.

Aby uzupełnić tę liczbę 30 milionów amatorów, FIP ogłasza również utworzenie 19.800 XNUMX klubów lub witryn oferujących co najmniej jeden utwór. padel łącznie 63.000 130 utworów w XNUMX krajach. TO padel niewątpliwie ma charakter internacjonalizacyjny.

Podobnie jak we Francji, zawody międzynarodowe przeżywają rozkwit, organizując w sumie 163 wydarzenia. Nic dziwnego, że najwięcej turniejów odbywa się w ramach FIP Tour, który obejmuje promocje, wzrost, gwiazdę, złoto i platynę: 71 wydarzeń dla mężczyzn i 37 dla kobiet, co daje w sumie 108 konkursów.

statystyka padel 2024

Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba krajów zaangażowanych w te międzynarodowe wydarzenia, a liczba ta jest godna zapamiętania: 30 krajów, w których odbywają się międzynarodowe konkursy. padel.

Tutaj także, co nieuchronnie to widzimy, jest mniej turniejów kobiet. Nawet jeśli FIP nalega na organizatorów, aby organizowali turnieje kobiet, czasami... rzeczywistość nie jest taka prosta. Jak zaobserwowaliśmy, w zawodach bierze udział znacznie mniej kobiet niż mężczyzn. Wniosek: nie może być tylu turniejów mężczyzn, w których rywalizacja jest znacznie większa niż w przypadku kobiet. Widzimy także, jak organizatorzy ogłaszają wydarzenia dla kobiet, które ostatecznie czasami się nie odbywają.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.