W najbliższy weekend 31 drużyn narodowych spotka się w Norwegii, aby zakwalifikować się do ostatniej fazy Mistrzostw Europy FIP 2024, zaplanowanych na 22–27 lipca w Cagliari (Włochy).

Na Nordyku Padel, klubie posiadającym 14 krytych torów, 31 drużyn narodowych (20 mężczyzn i 11 kobiet) wyjdzie na boisko, aby walczyć o 12 miejsc kwalifikacyjnych (po sześć na tabelę).

Rozpocznie się w piątek 7 pierwszym dniem, który rozpocznie się o godzinie 17:8; drugi dzień rozpocznie się w sobotę 11 od godziny 9, a ostatecznie w niedzielę 9, która będzie ostatnim dniem zawodów, rozgrywki rozpoczną się o godzinie 30. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie mecze będą transmitowane na żywo w telewizji Kanał FIP na YouTube !

Oto grupy:

MEN

Grupa A: Finlandia, Czechy, Portugalia
Grupa B: Szwajcaria, Bułgaria, Ukraina
Grupa C: Monako, Türkiye, Estonia
Grupa D: Litwa, Chorwacja, Słowenia
Grupa E: San Marino, Azerbejdżan, Węgry, Czarnogóra
Grupa F: Norwegia, Austria, Kosowo, Irlandia

Formuła: do fazy finałowej przechodzi pierwsza osoba z każdej grupy.

Do fazy finałowej zakwalifikowały się już: Hiszpania, Włochy, Francja, Szwecja, Belgia, Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Dania.

Femmes

Grupa A: Litwa, Norwegia, Estonia
Grupa B: Polska, Austria, Szwajcaria, Chorwacja
Grupa C: Węgry, Czarnogóra, Czechy, Portugalia

Formuła: Do fazy finałowej zakwalifikują się dwaj pierwsi z każdej grupy.

Do fazy finałowej zakwalifikowały się już: Hiszpania, Francja, Włochy, Szwecja, Belgia, Dania, Holandia, Niemcy, Finlandia, Wielka Brytania.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !