W weekendy 4 i 5 April, 3th Stage Padel Infinity Tour osiedlił się w Saint-Cyprien.

Przypomnij sobie, że Padel Infinity to 1  organizacja oferuje od kilku miesięcy padel na południowym zachodzie. Jej motyw przewodni: padel, współzawodnictwo i towarzyskość

Turniej zgromadził nie mniej niż drużyny 40 z całej południowej Francji (Perpignan, Tuluza, Castres, Carcassonne, Marsylia i Aix). Do tej pory brakowało kategorii i została ostatecznie zaproponowana: kategoria kobieta. Ogółem kategorie 5 były oferowane w klubie Saint-Cyprien w Grand Stade les Capellans, który oferuje naprawdę wyjątkową scenerię do gry we Francji z pięknym terenem 3.

Mecze grupowe rozpoczęły się o 9 rano, jeszcze jedna sobota! Ale był czas i dobry humor. Plik Padel Infinity Tour zdecydowało się na bardzo interesującą konfigurację turniejową, ponieważ gracze mieli gwarancję, że będą grać wiele razy, a nawet dotrzeć do finału następnego dnia, jeśli para zakończyła w swojej puli dzień wcześniej. Oryginalny…

Niedziela, to ostatnie etapy i niektóre zespoły wykonały ruchy wielkiej klasy: wyjście z kortu, smash czy retro amortyzacje. Widzowie, którzy licznie przybyli na te zawody, byli zachwyceni.

Przegląd weekendowy:

Para Ricardo Del Alzaa / Romain Lefaure wygrywa 9-5 nad Benoitem Dotte i jego synem Clémentem (w wieku tylko 13ans) w finale kategorii inicjacji mężczyzn.

Ci sami finaliści wygrali kategorię mieszaną / rodzinną przeciwko Ericowi Boyerowi i jego synowi (w wieku 12) w wyniku 9-4.

Kategoria skupiająca najwięcej drużyn: kategoria średniozaawansowanych mężczyzn. Laura Clergue i Audrey Casanova awansują do finału z Bastienem Blanqué i Mikaelem Lapeyrade. Narysuj między tymi dwiema parami. To innowacja Padel Nieskończoność.

W kategorii kobiet w półfinale para Déborah Alquier / Marta Jimenez pokonała Sandrę Dalain / Line Meites 9-5. Para Audrey Casanova / Laura Clergue wygrywa mecz z Mai Vo / Fabienne Vidal wynikiem 9-3.

Para Paca, Audrey Casanova / Laura Clergue, ostatecznie z pewnym trudem pokonała parę „Hispano-Castraise” Martę Jimenez i Deborah Alquier 6-2 7-6 (7-2). Bardzo ładne wykończenie.

Wreszcie kategoria Zaawansowanych mężczyzn kończy się na finale pomiędzy Perpignanem Kévin Tournemire / Christophe Perrier przeciwko Toulouse Mikael Lapeyrade / Bastien Blanqué, którzy wyeliminowali w procesie par takich jak stary Carcassonne François San Miguel i André Gaubert (9-5) zwycięzcy 2nde Etap Bordeaux lub bardzo obiecująca para Perpignan w półfinale Jean-Pascal Pellicer / Jean-Baptiste Lamontagne, w dogrywce 9-8.

Ostatecznie Toulouse Blanqué / Lapeyrade wygrał w finale z Perpignan z wąskim wynikiem 6-3 7-6 (8-6).

Informacje: następny krok Padel Infinity Tour odbędzie się w dniach 23-24 maja 2015 w klubie tenisowym w Bordeaux.

Zespół Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.