Analityk padel, Romain Taupin z Padelonomika, wraca do progresja padel we Francji. Wyraźnie widzi silny progres projektów padel w ramach konstrukcji tenisowych, natomiast 100% projektów padel wydaje się zwalniać.

w jego ostatni post, wraca do aktualizacji danych i ewolucji rozwoju klubów padel we Francji. Liczby, które nie są aż tak zaskakujące.

70% projektów w centrach tego tenisa

Dla Romaina Taupina, „70% nowych projektów padel odbywają się w klubach tenisowych, rekord ”.

Rekord od tego czasu postęp był stosunkowo zrównoważony między nowymi utworami padel w klubach tenisowych i innych projektach (100% padel / Padel i piłka nożna itp.)

25% projektów padel w trybie częściowo zakrytym

Według badań przeprowadzonych przez Romaina Taupina,  „25% projektów padel stworzone w tenisie są częściowo pokryte w 2021 roku, bezprecedensowe.”

Do tego czasu projekty padel w klubach tenisowych odbywały się głównie na świeżym powietrzu. W ciągu ostatnich 2 lat wyraźnie zaobserwowaliśmy ewolucję w podejściu do budowania padel.

Dziś prawie 1/4 padel są zatem częściowo zakryte.

ziemia-padel-piramidy pół-wewnętrzne

Kluby tenisowe rosną

Kiedyś krytykowane kluby tenisowe organizują się i chcą więcej padel. Oczywiście mentalność się zmienia:

"19 klubów tenisowych ma już powiększoną sekcję padel w ostatnich latach, czyli 7% klubów."

Kolejny element, który Romain powinien wziąć pod uwagę:

„Kluby tenisowe powiększają swoją sekcję padel zrobić to średnio w ciągu 3 lat od pierwszej instalacji.”

Oznacza to, że projekty padel często odnoszą sukcesy i dlatego należy je rozbudować, aby sprostać zapotrzebowaniu. Bardzo ważny punkt, który pokazuje rosnące zainteresowanie tym sportem.

Dzierżawa emfiteutyczna, przyszłość?

Stwórz klub padel to jest drogie. Problem jest często ten sam: ziemia.

„Umowy publiczno-prywatne (z dzierżawą wieczystą) w klubach tenisowych zaczynają się pojawiać coraz częściej”.

Dlatego liderzy projektów starają się o dzierżawę dzierżawy na okres nie krótszy niż 18 lat i do 99 lat.

Ten rodzaj najmu pozwala społeczności „dzierżawa gruntów, na których emfiteutyczny pracownik musi ulepszać, konserwować i naprawiać istniejące konstrukcje lub te wybudowane w trakcie dzierżawy” [Sztuka. L451-8 (c. Rybołówstwo wiejskie i morskie)].

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.