To zaskakująca, ale obiecująca para, którą zobaczymy w dniach od 4 do 10 sierpnia na zawodach FIP Bronze w Jersey:  Adrien Maigret, 38 lat , połączy siły z młodymi  17-letni kandydat Yoan Boronad.  Choć nigdy nie grali razem na arenie międzynarodowej, obaj panowie znają się doskonale: dzielili już kort we Francji, a na początku swojej kariery wspólnie wygrali P1000 w La Rochelle. Doświadczenie Maigreta, filaru francuskiego padla, i pasja Boronada, uważanego za jeden z największych talentów młodego pokolenia, sprawiają, że ich współpraca jest równie intrygująca, co budząca oczekiwania.

 Sojusz, który wygląda jak test dla francuskiej drużyny 

Za tym duetem kryje się również znacznie większa ambicja: uwiedzenie sztabu reprezentacji Francji. Adrien Maigret nie ukrywa tego, deklarując, że reprezentacja jest jednym z jego głównych celów na ten sezon. Gotowy do gry na lewym skrzydle, paryżanin chce pokazać, że pozostaje wiarygodną opcją na najwyższy poziom. Z kolei Yoan Boronad ma nadzieję na pierwsze powołanie do Les Bleus i wie, że musi zdobywać punkty w rozgrywkach międzynarodowych, co jest głównym kryterium oceny.  trener Pablo Ayma W związku z tym koszulka FIP Bronze ma ogromne znaczenie dla obu zawodników.


 Nawias czy koniec duetu Fonteny-Boronad? 

Z tym bezprecedensowym stowarzyszeniem wiąże się jeszcze inny temat:  A co z tradycyjnym duetem Yoan Boronad i Timeo Fonteny?  Obaj młodzi zawodnicy grają razem w zdecydowanej większości turniejów, a ich współpraca na korcie jest ewidentna. Czy to tymczasowe rozstanie wynika po prostu z chwilowej niedostępności Fonteny'ego, czy też powinniśmy to postrzegać jako zmianę kierunku? Na co możemy wiarygodnie odpowiedzieć:  młody duet jest dobrze zaangażowany w długoterminowy projekt  i to separacja nie jest sednem dyskusji.  Zawsze zgodny Padel Magazineoan i Timéo mieli swoje własne wymagania w tych tygodniach zawodów.  i dlatego wyjątkowo nie mogli udostępniać utworu.  dwa francuskie klejnoty znów będą razem przez resztę lata , mając wspólny cel, jakim jest udział w Roland Garros i dlaczego nie zagrać razem w reprezentacji Francji.







Teo Vieau

Padla odkrył w 2016 roku w Nantes i szybko się w niego wciągnął, awansując nawet na 474. miejsce we Francji. Komentator Padel Mag TV, relacjonuje różne turnieje we Francji, a także turnieje międzynarodowe organizowane we Francji!