Przeprowadziliśmy wywiad z Bastienem Blanqué, 116. graczem w rankingu World Padel Tour. Opowiada o swoich bardzo napiętych wiadomościach, jeśli chodzi o zawody i zmianę trenera!

„Pomóż Thomasowi rozwijać się”

Padel Magazine : Czy możesz nam opowiedzieć o dwóch turniejach, które zorganizowałeś z Thomasem Leygue na World Padel Tour ? Jaka jest Twoja rola w tej parze?

Bastien Blanqué: „Czuję się bardzo dobrze pomimo średnich wyników WPT na początku sezonu. Pracuję dobrze, jestem zadowolony z poziomu mojej gry na treningu, mojej kondycji fizycznej. Psychicznie czuję się dobrze, muszę uzbroić się w cierpliwość, a efekty przyjdą.
W przypadku Thomasa jest to projekt inny niż ten, który znałem wcześniej. Oferujemy również inną grę, nowocześniejszą, być może trochę mniej uporządkowaną niż wcześniej, jeśli porównuję, ale znacznie bardziej ofensywną, przewiewną i dynamiczną.
Moją rolą jest pomaganie Thomasowi w postępach, jest utalentowany, ma potencjał, musi się uczyć i robić postępy, dużo rozmawiamy, świetnie się dogadujemy.
Mieliśmy bardzo dobry FIP w Jaen, wygrywając 3 mecze i jeden z bardzo dobrym poziomem gry przez cały czas trwania zawodów.
Z drugiej strony pierwsza gra na WPT z Thomasem była skomplikowana. Miał dużą presję, to normalne pierwsze WPT z nowym projektem, pierwsza gra była średnia z powodu braku relaksu.
Ostatni tydzień na drugim WPT był znacznie lepszy, oboje byliśmy zrelaksowani i mieliśmy bardzo dobry pierwszy mecz po zwycięstwie. Poza tym przegrywamy z Garcią / Verą, zagrali naprawdę bardzo dobrze, więc nie ma wiele do powiedzenia, musimy kontynuować wspólną naukę i postępy ”.

Nowa grupa szkoleniowa

Padel Magazine : Twoje osobiste wiadomości ewoluowały ogromnie, odkąd skończyły się z Ramiro Choyą. Jak przebiegała ta separacja z twoim „trenerem serca”? Z kim teraz trenujesz?

Bastien Blanqué: „Tak, z Ramiro zdecydowaliśmy się na chwilę zakończyć naszą współpracę, niemniej jednak rozpoczęliśmy sezon razem z Thomasem. Poza tym nie chciał już poświęcać czasu ani energii na powrót do projektu z grupą szkoleniową, jak lata wcześniej, z Paquito Navarro, Alexem Ruizem, Pedro Alonso, nami itd. Rozmawialiśmy o tym, było mi bardzo przykro, że przerwałem projekt z Choyą, ponieważ jest dla mnie drugim tatą, bardzo się liczy, bo nie byłoby mnie tu dzisiaj bez niego.

Musieliśmy wyciągnąć pozytywne punkty i szanse, więc dołączyliśmy do Akademii StarVie (CARStarVie) z Thomasem, z Juanjo Gutierrezem, Gastonem Malacalzą i Gerardo Derito jako naszym trenerem. Mamy około trzydziestu zawodników, trenujemy każdego ranka o 10 rano w VITA10 (przyp. Red .: w Boadilla Del Monte, niedaleko Madrytu). Mamy w grupie takich graczy jak Javi Ruiz, Uri Botello, Cok Nieto, Tito Allemandi, Bea Gonzalez, Javi Rico i tak dalej.

Wszystko układa się dla nas naprawdę dobrze, zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci, bardzo dynamiczna grupa ze świetnymi trenerami! ”

Wybrani do reprezentowania Europy!

Padel Magazine : Zostałeś wybrany do rozgrywek America vs Europe która odbędzie się w Szwecji. Jak zostałeś wybrany? Gracz, z którym chciałbyś w szczególności udostępnić ten utwór? Gracze, z którymi chciałbyś się zmierzyć?

Bastien Blanqué: „Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z tego wyboru. To wyjątkowe wydarzenie miało mieć miejsce w zeszłym roku, ale zostało przełożone ze względu na Covid.
Odbędzie się w Bastadn w Szwecji pod koniec lipca. Rywalizacja będzie szalona z systemem Ryder Cup w golfie lub Laver Cup w tenisie, drużyną Ameryki przeciwko drużynie europejskiej.

Organizatorem selekcji jest Lisandro Borges, który wybrał zawodników i kapitanów. Ramiro dzwoni do mnie pewnego dnia i mówi, że Lisandro szuka lewicowego zawodnika, który dokończy drużynę. Będzie to gracz z Francji, Włoch lub Portugalii. Ramiro zaproponował kilku graczy, w tym mnie, a kilka dni później byłem zaskoczony, gdy odebrałem telefon z argentyńskiego numeru. To Lisandro Borges zaprosił mnie na to wydarzenie. Oczywiście od razu się zgodziłem, byłem bardzo szczęśliwy. To będzie szalone przeżycie. Wiele się nauczę.

Nie wiem jeszcze, czy zważywszy na set rozegram dużo meczów!
Marzeniem byłaby gra przeciwko Belasteguinowi, który był moim idolem od dziecka. Wiele się nauczyłem padel oglądanie gry Bela na Padel Pro Tour w tamtym czasie, więc byłaby to ogromna szansa! ”

Bastien Blanqué kradnie Alicante World padel Tour

„Do wysiania w przedpremierach na World Padel Tour"

Padel Magazine : Mamy bardzo bogaty rok pod względem padel. Jakie są Twoje cele w różnych zawodach? Czy planujesz kontynuować grę z Thomasem na WPT? Poza tym, czy uważasz, że w selekcji konieczne jest utrzymanie par, które ewoluują razem przez cały rok?

„Tak, program jest bardzo zajęty, nie sądzę, że mamy wolny weekend do końca listopada! To świetnie, jestem szczęśliwy. Po skomplikowanym roku 2020 wszyscy z radością wracamy do rywalizacji.
Cele pozostają takie same, dobra zabawa, postęp, nauka, a rezultaty przyjdą. Nie skupiam się tylko na wynikach!

Jeśli chodzi o główny cel, jakim pozostaje WPT, z Thomasem rozegraliśmy razem dwa turnieje. Mam dużo punktów w tym roku, jestem 116., chciałbym znaleźć gracza wokół mojego rankingu, aby móc zostać rozstawionym w przedpremierach. Dużo rozmawiam z moim trenerem Juanjo, aby zobaczyć, jakie możliwości moglibyśmy mieć.
Mam nadzieję, że razem z Thomasem zostaniemy wybrani do Mistrzostw Europy. Bardzo lubię grać w reprezentacji Francji, byłbym bardzo szczęśliwy, mogąc się tym z nim podzielić. Oczywiście, jeśli trener chce zmienić i wymieszać pary, damy z siebie wszystko dla zespołu. Mamy szczęście, że możemy zmieniać pary, dlaczego nie użyć tego w razie potrzeby!
Mamy również nadzieję, że wrócimy na francuski tor tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie ma go we Francji! ”

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.