Zwycięski w swojej pierwszej rundzie kwalifikacyjnej tego Włochy Major Premier Padel, Bastien Blanqué podszedł do mikrofonu Padel Magazine by przekazać nam swoje uczucia po tym meczu i porozmawiać o kolejnym, który będzie miał dla niego szczególny smak.

Padel Magazine : Bastien, co się wydarzyło w tym meczu? Dlaczego dzisiaj było tak ciężko?

Bastien Blanqué "Było bardzo ciężko, bo warunki bardzo się wyrównały, bardzo dobrze wyszło w pierwszym secie. Wygraliśmy 6-3, udało nam się „trafić”, było fajnie. I nagle nie było już słońca i temperatura spadła, co zmieniło warunki. Przegrywamy drugiego seta, ale w trzecim dodajemy trochę więcej gazu… prowadzimy 5-0, a potem wracamy 5-2 i kończymy na 6-3.

Po raz pierwszy gramy dość poważny mecz z Jorge, moim nowym hiszpańskim partnerem. Mieliśmy wiele benchmarków, zawstydziliśmy się kilkoma piłkami w środku i kilka razy w obronie… ale bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy i zakwalifikowaliśmy się po pierwszej rundzie (kwalifikacji)."

Padel Magazine : Co się stało przy 5-0? Wykonałeś najtrudniejszą część i było to tak, jakby pojawiła się „blokada”?

Bastien Blanqué : „Do 5-0 gramy dobrze w padel, bardzo dobrze lobujemy, dobrze radzimy sobie w przejściach między meczami.Wiedzieliśmy, że zbliżamy się do końca, z godziną 1h30 gry i faktem, że było bardzo gorąco, szczerze mówiąc, zaczynaliśmy się trochę męczyć. Pobiliśmy trochę iw tym sporcie bardzo dobrze wiemy, że tracisz 5-10% i przegrywasz 1 lub 2 gry. Nie narażaliśmy się na niebezpieczeństwo, ale musieliśmy być ostrożni i ukończenie 6:3 było i tak dobrze."

Padel Magazine : W drugiej rundzie grasz przeciwko dobrze znanemu przeciwnikowi Max Moreau, czego oczekujesz po tym meczu? 

Bastien Blanqué : „Więc dodatkowo gra z Pablo Acevedo, który był moim partnerem na World Padel Tour trzy tygodnie temu… jestem pewny siebie, ponieważ znam ich i wiem, jak na nich grać. Po warunkach wiem, że to będzie walka, ponieważ jest bardzo wyrównana, a przede wszystkim nie wiemy jeszcze, o której gramy, więc nie wiemy, czy będzie bardzo gorąco, czy nie.

Ale zawsze fajnie jest też grać z kilkoma francuskimi przyjaciółmi, myślę, że to będzie bardzo dobra gra."

Dodaje : Celem jest wejście do stołu finałowego. Jeśli chodzi o kwalifikacje, mamy dobry obraz, tam zmierzymy się z Maxem i Pablo, którzy w tych kwalifikacjach są rozstawieni na 18. miejscu, a za nami wciąż jest rozstawienie. Celem będzie więc wylosowanie tabeli z pierwszego turnieju z Jorge i damy za to wszystko. “

Aby obejrzeć wywiad w całości, kliknij tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.