Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Benjaminem Tisonem, który rozpoczyna swój pierwszy pełny sezon w Hiszpanii, w Barcelonie, gdzie mieszka ze swoim partnerem Jérémy Scatena.

Padel Magazine : Po pierwsze, jak zacząłeś rok w Barcelonie, czy żałujesz, że wyjechałeś za granicę?

Benjamin Tison: Wręcz przeciwnie, wcale nie Naprawdę mam szczęście, że mogę żyć z mojej pasji. W Barcelonie jest super, jestem w grupie Pablo Ayma, Xavi Figols, Nicolas Gavino, moje warunki treningowe są idealne. Jako trener fizyczny mam również Alexa Lleaio, a za mną idzie Jean Michel Pecquery. Zespół godny profesjonalisty, pozostaje mi tylko rozwijać się!

PM: Jeśli chodzi o partnera, Jérémy Scatena, mieszkasz razem, trenujesz razem, jak się żyje? On cię przygotowuje dobre śniadania ?

BT: OJeśli dokonaliśmy dobrego wyboru, musimy wspierać się przez cały dzień, nie możemy zrobić inaczej 🙂 Ale idzie nam bardzo dobrze, jesteśmy bardzo blisko i wiemy, jak powiedzieć rzeczy, gdy coś nie idzie dobrze. Śniadanie i wszystko inne, Scat gotuje i rozbija, więc mamy się dobrze!

PM: Marbella nie poszła tak, jak chciałeś, niezbyt rozczarowana?

BT: Niewątpliwie trochę, mieliśmy dobre zdjęcie, które było na pierwszym miejscu 8 prerewii, ale nie wiedzieliśmy, jak to wykorzystać. Nasi przeciwnicy grali już dobrze (Bastien Blanqué i Javier de Paiz), emijaliśmy z dużą ilością utraconych decydujących punktów. Ale to dopiero początek i jestem pewien, że będziemy razem dobrze grać! 🙂

PM: Mówiąc o decydujących punktach, czy możesz nam powiedzieć o „punto de oro”? Nietrudno wybrać tokarza?

BT: Dla mnie to trochę wstyd, bo nawet jeśli dodaje do spektaklu, uważam, że trochę się wyrównuje. Moim zdaniem powinno być więcej niespodzianek. Jeśli chodzi o naszą parę, to raczej ja powrócę, ponieważ jest to jedna z moich mocnych stron!

PM: Nie miałeś trenera w Marbelli, czy uważasz, że drużyny trenowane podczas turnieju mają dużą przewagę?

BT: OZa nim podążał Pablo Ayma z Burriany i jest to niezwykle ważna rzecz, która jest jednym z dużych szczegółów, które mogą mieć znaczenie na wysokim poziomie.

PM: Co sądzisz o ogólnym poziomie w Hiszpanii? Czy byłeś zaskoczony, kiedy przyjechałeś?

BT: to może trochę pewny siebie, ale nie, podejrzewałem już poziom. I widzimy, że coraz więcej Francuzów jest na poziomie. Istnieje ogromna luka z najlepszymi i to na tym poziomie średni poziom jest bardzo silny, ale stopniowo nadrabiamy zaległości.

PM: Wreszcie, jest to aktualne, ponieważ koronawirusa nie można grać w padla, czy nadal byłeś w Barcelonie?

BT: OUI Zostałem w Barcelonie i strasznie jest mi nie móc się ruszyć, bo jak wielu wie, nie wiem, jak się utrzymać. Wreszcie jest to szczególnie denerwujące dla ludzi, którzy mieszkają ze mną, Scata i Johana (Bergeron), którzy nie mogą mnie już znieść! (śmiech) Ale przede wszystkim dobre zdrowie i musimy starać się przestrzegać zasad narzuconych dla naszego własnego dobra, a przede wszystkim, aby jak najszybciej rozwiązać ten problem.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!