Odrzucony przez najlepszych graczy na świecie, Betclic Bordeaux Premier Padel P2 był przedmiotem kontrowersji. Powód ? Za dużo po amerykańskiej trasie. Dlatego też gracze postanowili zabezpieczyć się i chwilę odpocząć przed meczemWłochy Major, drugi turniej sezonu najwyższej kategorii.

W związku z tą absencją pojawiło się jednak wiele pytań... czy zawodnicy powiedzieli całą prawdę?

Od początku tygodnia w naszej ofercie pojawiło się kilka dużych nazwisk padel brać udział w turniejach pokazowych. Dotyczyło to szczególnie juan lebron, Agustina Tapię i Paquito Navarro który udał się do Bejrutu w Libanie. Oczywiście rodzi to pewne pytania.

Więc tak, wielu również wróciło do domu, jak na przykład Bea González który był na trybunach stadionu piłkarskiego w Maladze. Paula Josemaría, była we Włoszech, aby grać w Interclubs, które, jak wiemy, są dochodowe. Inni byli w Dubaju na tych słynnych turniejach pokazowych…

Wiemy, że gracze mają znacznie mniej do zyskania na P2 niż na P1 lub Majorze. Do zdobycia tylko 500 punktów oraz nagrodę pieniężną w wysokości 25.500 zł dla zwycięzcy wśród mężczyzn… i tylko 17.000 zł wśród kobiet o połowę mniej niż na P1.

Jednak Bordeaux P2 nie jest jedynym miastem, które odnotowuje wysoki wskaźnik absencji. Rzeczywiście, w tej chwili Genoa P2 nie wydaje się być pełna zarejestrowanych graczy i może zostać „zaatakowana” przez niektórych z najlepszych graczy na świecie. Pytanie teraz brzmi, czy jest to chęć odpoczynku dla najlepsi gracze lub wybór, aby nie przechodzić już do najsłabszej kategorii turniejów Premier Padel ?

Prawdziwe pytania pojawiły się wokół P2. Czas pokaże, czy tendencja ta utrzyma się przez resztę sezonu, czy nie…

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.