Ćwierćfinały rozpoczną się o Bruksela P2 w ten piątek, w którym starcia między rozstawionymi drużynami zapowiadają się pasjonująco, a nowe mecze i nowe konfrontacje.
Coello / Tapia (1) przeciwko Cardonie / Augsburgerowi (10) - Akt III
To już trzecia konfrontacja w tym sezonie między światowymi numerami 1 a młodymi geniuszami. Augsburger/Cardona , którzy wychodzą z wyczerpującej rundy 2/30 finału po XNUMX godzinach gry.
Jeden wszędzie, jeśli chodzi o bezpośrednie konfrontacje między dwiema parami:
- Une pierwsze zaskakujące zwycięstwo do Cardona / Augsburger , który wyeliminował numer 1 na świecie w 1/XNUMX finału turnieju Santiago PXNUMX. Przedwczesna eliminacja Coello/Tapia , natrafili na niemal idealną parę w szczególnych warunkach gry (bardzo szybki tor), co sprzyjało ich agresywnemu stylowi. Tapia był również osłabiony fizycznie na skutek urazu prawej ręki.
- Zemsta dokonana przez Coello/Tapia na Qatar Major, z zwycięstwo w dwóch setach (6/4 6/4) w pełnym napięcia meczu. Numer 1 wiedział, jak zrobić różnicę w kluczowych momentach. Tapia ujawnił również w wywiadzie, że Cardona / Augsburger byli jedną z par, które sprawiały mu najwięcej kłopotów.
Trzecie starcie zapowiada się emocjonująco: Coello/Tapia wydaje się, że odzyskali najlepszą formę od czasu zwycięstwa w Dosze, podczas gdy Cardona / Augsburger , stanowią zagrożenie, gdyż już wcześniej wzbudziły wątpliwości co do liderów klasyfikacji.
Mecz zaplanowano na ostatnią kolejkę dnia, około godziny 20:XNUMX. , w zależności od postępów w poprzednich meczach.
Bergamini / Navarro (7) kontra Yanguas / Nieto (3)
Pierwsze starcie dwóch par z czołowej dziesiątki światowego turnieju, półfinalistów Qatar Major.
Rozstawiony 7, Bergamini / Navarro , kontynuuje pozytywną passę od czasu Kataru, odnosząc kontrolowane zwycięstwo nad Aguirre/Alfonso w ósmej klasie. Bergamini podniósł swój poziom gry, podczas gdy Navarro poprawił mowę ciała i niekiedy niecodzienne zachowanie na boisku.
Hiszpanie, rozstawieni na 3. miejscu, Yanguas / Nieto , są faworytami. Początek sezonu był dla nich bardzo udany – w czterech półfinałach w czterech turniejach nie doznali żadnej porażki z parą niżej notowaną (przegrali jedynie z numerami 1 i 2 na świecie). Mają nadzieję, że uda im się utrzymać dobrą passę w Brukseli.
Mecz zaplanowano na drugą połowę dnia, około godziny 18:30. , na korcie centralnym.
Galan / Chingotto (2) kontra Sanz / Gonzalez (5)
Nowo związany w tym sezonie, Sanz / Gonzalez docierają do czwartego ćwierćfinału po odpadnięciu w 10/XNUMX finału w Rijadzie. Pomimo tej konsekwencji nie udało im się jeszcze zapewnić sobie zwycięstwa nad parą z pierwszej dziesiątki, choć odnieśli spore sukcesy Stupa / Lebron w trzech setach w Miami i utrzymał Yanguas / Nieto w Katarze. W Belgii pierwszy mecz był trudny, a ósmy, który okazał się bardziej przekonujący, był już bardzo udany.
Z kolei druga para na świecie, Galan/Chingotto , miał doskonały początek sezonu, zdobywając dwa tytuły w Miami i Santiago oraz finał w Qatar Major. W Brukseli zareagowali dobrze po zaciętym pierwszym secie meczu otwarcia.
Obie pary spotkały się już w ćwierćfinale w Santiago, gdzie zwyciężyła Galan/Chingotto (6/3 6/2).
Mecz zaplanowano na trzecią turę, około godziny 14:XNUMX. , w zależności od przebiegu meczów kobiet.
Ruiz/Lebron (4) kontra Di Nenno/Tello (6)
Sprzeciw pomiędzy dwoma nowymi stowarzyszeniami.
Z jednej strony juan lebron , zmuszony do wezwania Alex Ruiz po pakiecie Stupa , powołał do życia to wyjątkowe stowarzyszenie. Druga runda była dla obu graczy bardziej wyrównana, ale wspólnie zakwalifikowali się do pierwszej kwarty.
Z drugiej strony Argentyńczycy Di Nenno / Tello , właśnie spotkali się ponownie po rozstaniu z wdzięczny et Libak , wykazują już duże wzajemne uzupełnianie się i bardzo solidną grę, mimo że spędzili na boisku mniej niż dwie godziny. Ten mecz oznacza również ponowne spotkanie Di nenno i jego były partner Lebron , z którym zakończył poprzedni sezon.
Mecz zaplanowano na korcie nr 2 na godzinę 15:XNUMX. .
Jako wielki entuzjasta sportu i były tenisista odkryłem padla kilka lat temu, nie skupiając się na nim zbytnio. Potem uzależniłem się od tego sportu uprawiając go i oglądając pierwsze mecze padla. Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z Tobą nowościami na rok 2025!
























































































FIP Tour: Courrin/Seux awansują po pierwszej rundzie, Merah i Marcarie/Senjean wciąż w grze
Kluby padla w Strasburgu: gdzie grać w stolicy Alzacji?
Marta Ortega chwali Martinę Calvo: „Ma wszystko, by zostać numerem 1”
Aranza Osoro walczy o drugie miejsce w Cancún, a powrót jest spodziewany w Miami
„Tapia, Galán czy Chingotto w zawodach międzyklubowych? Dlaczego nie!” marzy Jean-Thomas Peyrou
Jorge Martínez: „Pokonanie Coello i Tapii wymaga niemal idealnego dopasowania”
Paquito Navarro: „Gra z Coello jest jak gra w piłkę nożną z Messim”.
„Bardzo trudny tydzień”: Delfi Brea przyznaje, że był chory przed zdobyciem tytułu Gijón P2
Konferencja Padel zbliża się wielkimi krokami i już teraz można się rejestrować na edycję 2026
Le Bullpadel Spektakl 06 powraca do Juan-les-Pins 19 i 20 czerwca 2026 r.
W Paryżu odbywa się konferencja Padel, na której spotykają się kluby, firmy i partnerzy z branży.
Ranking FIP: Guichard o krok od miejsca w pierwszej setce światowego rankingu, Francuzi kontynuują swój marsz
Delfi Brea przekracza 25 tytułów w zawodowym cyklu
Sanyo Gutiérrez przygotowuje się do nowej współpracy z Víctorem Ruizem
GWIAZDA: Padel na nowo odkryty, łączący sport, elegancję i networking
Kolumbia, nowa siła napędowa padla w Ameryce Łacińskiej
Hiszpania pojawia się w La Bandeja z dwoma intensywnymi obozami treningowymi padla
Hiszpania – Francja: dwa modele kształtujące europejski padel
AECP et Padel Sport Academy podpisać protokół przyjaźni i wzajemnej pomocy
Bycie wysokim w padlu: przewaga przy serwisie według zasad FIP?
Zrozumienie wpływu lepszej gry w padla
Air padel: dlaczego profesjonaliści ciągle powtarzają „into thin air” (i jak z tego korzystać, żeby nie stało się to tylko chwytem marketingowym)
Wibra w rozbiciu: transfer, plan uderzeń i doznania
A Ducati stworzyło najszybszego pala na świecie!
Augsburger, hit jako podpis: między geniuszem a pośpiechem
Taktyczna analiza meczu Leo autorstwa Mario Cordero – Najlepszy sportowiec
Gracze prawicowi: zderzenie podejść pokoleniowych
Kiedy padel staje się zsynchronizowany: dlaczego czasami wpadamy w rytm przeciwnika
Czy gra w singla jest dozwolona w oficjalnych zawodach?
Kontrowersyjne zasady gry w padla: co tak naprawdę mówią przepisy?
Serwis w padlu: jaka jest dokładna wysokość, na jakiej należy uderzyć piłkę według FIP?
Yanguas: ogromne zalety, które służą wciąż kruchej mentalności
Ale Galán: zraniona ręka, ale to go nie powstrzymuje!
Zapobieganie kontuzjom w padlu: metody pozwalające grać dłużej
Rozgrzewka, rozciąganie, wyciszenie: klucze do długowieczności
Padel dla dzieci: kultura zakorzeniona w Hiszpanii, inspirujący model dla Francji