Siostry Alayeto Sanchez cierpią, ale wyprzedzają szczyt swojej grupy, Alejandra i Marta pozostają nierozwiązywalne.

Piątkowy poranek rozpoczął się meczem pomiędzy Carolina Navarro i Cecilią Reiter przeciwko Majo i Mapi Sanchez Alayeto.

To był intensywny i trudny mecz dla pary Alayeto Sanchez. Po utracie 1er ustawiono w tiebreak, sytuacja jest odwrócona w 2th ona wygrywa 6-3. W ostatnim secie, pomimo problemów fizycznych Majo, bliźniacy trzymają się kursu przeciwko opozycji Reitera i Navarro. Po prawie dwóch godzinach i czterdziestu minutach gry siostry wygrały bilet do półfinału z wynikiem 6-7 6-3 6-2. Navarro i Reiter przegrali już w 1er odwróć się od Alby Galán i Marty Ortegi, pożegnaj sezon, a Marta Ortega i Alba Galan również kwalifikują się do półfinałów.

W następnym meczu Alejandra Salazar i Marta Marrero zmierzyły się z Cata Tenorio i Victorią Iglesias. Na początku meczu Cata i Victoria nadali tempo, aby zrobić przerwę i prowadzić 3: 1. Ale reakcja Alejandry Salazar i Marty Marrero nie trwała długo i ostatecznie wygrali seta 6-4 w mniej niż 42 minuty.
Początek drugiego zestawu rozpoczyna się tym samym tonem co koniec 1er, Alejandra i Marta wygrywają mecz i zajmują pierwsze miejsce w grupie.

Cztery pary i jeden gol, jedna będzie, ale do niedzieli wycieczka jest jeszcze długa