Le Przewodniczący regionalnej komisji Padel ligi PROVENCE ALPES COTE D'AZUR, Christian Collange, oferuje nam niefiltrowany wywiad z punkty negatywne i pozytywne rozwój padla we Francji i ważne prace przeprowadzone w PACA.

PACA LEAGUE: lokomotywa Padel

chritian collange ubrany w bullpadel z przodu

Zrobiliśmy, wraz z moją komisją i niezwykłą pracą stałych pracowników / pracowników ligi, przez 3 lata. Może mniej w tym roku, który jest trochę biały, nawet jeśli dużo pracowaliśmy.

Przypominamy, że stworzyliśmy pierwsze mistrzostwa drużynowe (mężczyźni, mieszani i młodzi) z finałami, które odbyły się na początku roku z udziałem blisko 100 drużyn, które wzięły udział w tych regionalnych mistrzostwach. Wszystkie finały odbyły się jednego dnia, w jednym miejscu: to było festiwal padla!

Stworzyliśmy również pierwsze obwody młodzieżowe (-16 lat) i senior powyżej 45 lat, a także zebrania / wykrycia młodzieży w bezpośrednim związku z nauczycielami i szkołami Padel.

Zorganizowaliśmy Final Master of FFT Padel Tour w zeszłym roku w Marsylii i wielu innych ważnych turniejach.

Staramy się być jak najbliżej klubów i być dla nich dostępni we wspieraniu tworzenia struktur i rozwoju.

Po raz kolejny, czy to prezes naszej ligi, komitety, sztab, wszyscy wierzą w ewolucję naszego sportu, wiedząc, że jest jeszcze wiele do zrobienia ...

Zaszczytna ewolucja Padla, ale ...

Padel ewoluował wykładniczy przez 5 lat. Strona jest ogromna.

Jeśli chodzi o konkurencję, plik liczba turniejów eksplodowała, organizacja i miesięczne zarządzanie rankingami równieżintegracja kobiet w turniejach mężczyzn to bardzo dobra rzecz.

Ale nie możemy skupiać się nie tylko na konkurencji i elicie.

Naprawdę musimy zbliżyć się do klubów i struktur prywatnych. Musimy im pomóc skuteczniej, a nie tylko finansowo.

Kluby muszą być lepiej wspierane planem i jasnymi dyrektywami w perspektywie średnioterminowej. Słyszę, jak wielu graczy francuskiego padla porusza się o braku widoczności polityki FFT. Uważam, że na tym poziomie jest dużo do zrobienia.

Musimy to jak najszybciej wprowadzić dyplom Padel że wszyscy czekają, aby ustrukturyzować szkoły Padla i mieć jednostkę dydaktyczną: jest to teraz niezbędne. Dbanie o młodych ludzi i padel kobiet musi być priorytetem.

Kluby powinny być w centrum programu. Musimy się oświadczyć animacje Padel dla wszystkich i jak najwięcej osób. Musimy skorzystać z FFT PADEL TOUR, aby zrobić to, czego do tej pory nie zrobiliśmy lub nie zrobiliśmy wystarczająco dobrze. Odkrycie sportu, rekreacji, to serce naszego sportu.

Projekty Padel wkrótce zostaną zakończone

Dyplom nauczyciela (TFP) : jeszcze trochę cierpliwości. Wiem, że kluby czekały na to zbyt długo. Ten plik faktycznie pochodzi z integracji Padela z FFT. Sprawa cykliczna, która ostatecznie powinna być „sprawą zamkniętą” na koniec roku, początek przyszłego roku.

Od 2018/2019 FFT zajęła się tą sprawą. Ta praca w końcu się opłaci, a tym samym pozwoli na jaśniejsze instrukcje dotyczące padla.

Specyfikacje szkoły Padel: jest to obecnie jeden z priorytetowych projektów. Edukacja jest kluczem do tego, aby nasz sport ewoluował i dążył do długofalowych celów.

Sieć kortów do Padla na terenie : zbyt wiele regionów nadal nie ma ziemi, podczas gdy inne eksplodują. Siatka jest wykonywana stopniowo. Po tej stronie jest jeszcze wiele do zrobienia.

Dzisiaj okazuje się, że FFT musi działać uczciwiej w stosunku do wszystkich swoich autoryzowanych i stowarzyszonych klubów. To ta sama rodzina. I niestety stwierdzam, że czasami istnieje plik zbyt duża różnica w traktowaniu klubów prywatnych i miejskich. Absolutnie nie możemy się sobie sprzeciwiać. Ale polityka FFT nieuchronnie powoduje niezadowolenie. Musimy lepiej kontrolować pomoc finansową. FFT musi dawać przykład.

Liga PACA: pionierska liga

W naszej lidze, która jest trochę pionierem w niektórych dziedzinach, byłoby konieczne i zaczęliśmy dzielić się informacjami z innymi ligami, aby stworzyć jednostkę, a dlaczego nie szybko mistrzostwa Francji drużynowe, obwód młodzi w całym kraju lub przynajmniej w każdej lidze, a potem w ostatniej fazie, tak samo dla starszych seniorów, trzeba uruchomić maszynę.

W przyszłym sezonie PACA chcemy ulepszyć to, co już istnieje, zbierając informacje od graczy padel, tworząc mistrzostwa międzyfirmowe, obwód P25 skoncentrowany na rozwoju i animacji.

Brak procesu zamiaru w sprawie FFT

Nie możemy krytykować faktu, że FFT nie stawia pieniędzy na stole. Słyszymy wiele rzeczy wokół FFT. Wierzę, aby być jak najbardziej rzeczowym.

Tak, jest rzeczy, które są złe. Konsekwencją jest na przykładStowarzyszenie Prywatnych Klubów Padel. Prywatne kluby Padel zorganizowały się, aby być wysłuchanym. Myślę, że mieli rację.

FFT dofinansowuje wiele klubów miejskich i dużo inwestuje w elitarny obwód. Oczywiście to są dobre rzeczy. Ale czy nie możemy zoptymalizować całej tej inwestycji?

Na przykład, aby kontynuować pracę z tą polityką na bardzo wysokim poziomie, ale także oferować ultra amatorski tor w centrach miast? Dlaczego nie połączyć tego wszystkiego razem. Moim zdaniem możemy mieć przechylił zbyt wysoko wagę. Odkładamy na bok to, co najważniejsze: życie klubowe, wypoczynek w klubie padel.

Padel rekreacyjny: najważniejszy

Przypominam, że w Hiszpanii padel rekreacyjny jest centrum polityki prowadzonej przez lokalne federacje hiszpańskie. Część zawodowa zajmuje moim zdaniem znacznie mniejsze miejsce niż we Francji.

Ta rekreacyjna / wystawowa / wysokopoziomowa formuła padla odniosła niesamowity sukces podczas Pucharu Krajowego Padel w Międzynarodowym Centrum Cap d'Agde. Pamiętam, że to był rok 2014/2015, pamiętamy go jeszcze 5 lat później z niesamowitym światem, którego nie udało nam się przenieść gdzie indziej pomimo wszystkich wydanych pieniędzy.

Czas przejść do sprawdzonych formuł.

Konkurs może wystartować

Teraz, gdy sieć zaczyna działać, możemy wreszcie mieć prawdziwe fazy kwalifikacyjne do regionalnych faz mistrzostw Francji, kontynuować nasze spotkania młodzieży, ale dlaczego nie stworzyć spotkań nauczycieli padla, aby wymienić się wokół przyjaznej animacji itp.

Współżycie między publicznym i prywatnym

Od początku podkreślałem, że naprawdę musimy zbliżyć się do struktur prywatnych. Dużo zainwestowali w padla, są u podstaw rozwoju tego wspaniałego sportu. A FFT i świat Padel, bardziej ogólnie, są im winne dług wdzięczności.

Ale nie możemy zbliżyć się do tych prywatnych klubów tylko wtedy, gdy potrzebujemy ich struktur na zawody (ponieważ one same mają wiele boisk i hal). Muszą czuć się wspierani, pomagani i być częścią tej samej rodziny.

W interesie rozwoju padla może i musi istnieć współżycie między podmiotami publicznymi i prywatnymi: musi to pochodzić od władz federalnych. Musimy to wszystko połączyć i zintegrować z decyzjami i rozwojem.

FFT ustrukturyzował działalność i było to kluczowe. Musimy teraz zbliżyć się do wszystkich graczy, zaczynając od bazy, czyli klubów i struktur.

Jeśli narodziło się stowarzyszenie prywatnych klubów, to dlatego, że zostały one całkowicie odłożone na bok. Muszą być słyszane w taki sam sposób, jak wszystkie kluby, bez żadnej różnicy.

Dla FFT PADEL TOUR, ale nie w ten sposób

Jestem za FFT PADEL TOUR, ale nie w obecnych warunkach.

Potrzebujemy elitarnego toru dla naszych najlepszych francuskich graczy. mają charyzmę i bardzo piękny obraz naszego sportu.

Ten tor ma interes, z bardzo silnym rozwojem: każdy krok musi być impreza Padel, z ostatnim weekendem wypełnionym publicznością, nowicjuszami.

Przygotujmy się przed każdym etapem, szkolnym turniejem, młodzieżą, turniejem pomiędzy lokalnymi firmami, zróbmy finał, półfinał tych animacji przed testami najlepszych, wystawami VIP, a także wręczeniem nagród dla wszystkich w tym samym czasie: tam będziemy mieć ludzi, rodziny, członków, aby zobaczyć wspaniałe mecze ...

Liga, zainteresowane komitety, kluby i struktura gospodarzy powinny być znacznie bardziej zintegrowane.

Nieważne, co się ze mną stanie

Przez następny rok, bez względu na to, co się ze mną stanie, musimy przede wszystkim nadal rozwijać nasz sport, przede wszystkim spędzać czas wolny, padel dla wszystkich, rozwijać padel kobiet, edukację, lepiej komunikować padel, ale przede wszystkim to, że sport możemy uprawiać wszędzie, co obecnie nie ma miejsca.

Połączmy wszystkich aktorów w interesie rozwoju: czy jestem na miejscu, czy nie, tym sportem nie powinni zarządzać niektórzy ludzie. przerośnięte ego.

Padel będzie niezbędny w naszym kraju, jeśli uda nam się stworzyć jednostkę padel, stawiając klub w centrum wszystkiego.

Politycznie

Jestem lojalny wobec swojego prezesa ligi, nie mam nic przeciwko nikomu, wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 3 lat zrobiono wiele dobrego.

Program zespołu w składzie GILLES MORETTON, ARNAUD CLÉMENT, całkowicie odpowiada mojej wizji moich sportów (tenis i padel), dlatego wspieram ich projekt, który wydaje mi się idealnie odpowiadać potrzebom dzisiejszych klubów: sport, klub, musimy postawić w centrum projektu

Uwielbiam tę aktywność i jestem dyspozycyjna na jej rozwój, z życia klubowego pochodzę od ponad 30 lat, więc jestem dostępna od momentu, gdy projekt spełni moje oczekiwania.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.