Skoncentruj się na Claude Baigts, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Prywatnych Klubów Padel (EACP). Nazywany przez niektórych „francuski dinozaur padel„, Wraca do wielu tematów, które krzyżują się z naszym sportem, padel.

Proponuje utworzenie Narodowa Agencja Padel we Francuskiej Federacji Tenisowej. Pomysł, który zyskuje na popularności i który powtarza Claude Baights.

French Open: sukces

Od zakończenia tegorocznej edycji French Open, która zakończyła się sukcesem i która pozwoliła nam porozmawiać z liderami głównych marek Padel: Head, Dunlop, Kelme, Kaktus Padel, liderami Federacji, trenerzy, zawodnicy, zdaliśmy sobie sprawę, że kluby nie były dostatecznie promowane przez federacje, we Francji i na arenie międzynarodowej.

Na przykład we Francji nie mamy jeszcze interclubów, ale projekt jest w fazie badań, podczas gdy od kilku lat mieliśmy być narodem padel. Włochy i Hiszpania mają bardzo silne intercluby.

Dlatego chcieliśmy uruchomić Puchar Europy dla prywatnych klubów padla. Przynajmniej możemy powiedzieć, że model działa. Kluby pytają. Gracze mogą więc cieszyć się wyjątkowym międzynarodowym wydarzeniem. Padel rośnie na wszystkich kontynentach iw 2018 roku otworzyliśmy drzwi do afrykańskich klubów.

We Francji dobra robota, ale ...

Zarządzanie administracyjne francuskiego padla jest skomplikowane. Gdziekolwiek pójdę, zdajemy sobie sprawę, że jest wiele prostych rzeczy, które moglibyśmy przejrzeć, a zwłaszcza nie zrobić.

Weźmy na przykład niedawny przykład wydarzeń P2000 Padel we Francji organizowanych przez FFT. Na papierze FFT wykonuje dobrą robotę. Pomaga klubom, zawodnicy są zachwyceni, pomaga stworzyć wielkie francuskie wydarzenie. Od czasu prezydentury Bernarda Gudecceli zainwestowała znaczne kwoty. Jednak wbrew wszelkim oczekiwaniom zakazuje zagranicznym graczom udziału w P2000 związanym z jego planem naprawczym.

Można przyznać: kto nie był zaskoczony tymi przepisami? FFT jest częścią FIP (Fédération Internationale de Padel). Czy był konsensus w tej sprawie? Czy FFT zrobił to sam?

Czy widzieliśmy już w innym kraju, takim jak Hiszpania, Argentyna, Portugalia, Włochy, a nawet Szwecja, obcokrajowców, którym nie wolno uczestniczyć w imprezie Padel? (poza konkursem o nadanie tytułu krajowego). Czy turnieje tenisowe są zamknięte dla zagranicznych graczy?

Moralnie zawstydzony

Wstydzę się moralnie, ale też interesem konkurencji.

Nasi najlepsi francuscy zawodnicy grają i trenują w Hiszpanii i korzystają z najlepszych warunków, jakie oferują im kluby zrzeszone w ich federacji, ale także mogą rywalizować z najlepszymi zagranicznymi zawodnikami.

Wyobraź sobie powrót niektórych hiszpańskich organizatorów i zawodników, kiedy widzą tę decyzję we Francji. Jaki obraz dajesz naszym partnerom, sponsorom i Europie zamykając naszą granicę?

Rozumiem wolę FFT, aby dokonać inwestycji na korzyść francuskich graczy. Ale dlaczego nie zrobić tego bezpośrednio, poprzez rekompensatę kosztów transportu lub wypłatę nagrody dla Francuzów, którzy zajdą najdalej w tabeli?

Martwi mnie wszystko, co jest zabronione. Czy ta decyzja została podjęta po konsultacji ze wszystkimi klubami, w tym klubami gospodarzami? Kluby muszą mieć spin-offy. Jeśli nie mają zagranicznych zawodników, to dla klubu brak komunikacji, poszukiwanie sponsorów i zainteresowanie członkami, jednym zdaniem brak klubu ...

Padel, sport indywidualny

Mistrz to ktoś bardzo indywidualistyczny. W każdym razie ogólnie. Padel jest prawdopodobnie najbardziej indywidualnym sportem zespołowym.

Gaby Reca (pięciokrotny mistrz świata i trener w Madrycie) jest wybierany do drużyny Francji. Jest dostępny. Czy otrzymał zaproszenie lub propozycję od zespołu francuskiego, aby pomóc zespołowi francuskiemu w rozwoju? Kto mógł zapobiec takiemu powrotowi, aby chronić jego funkcję. Ponieważ Gaby była już trenerem francuskich drużyn.

W tej chwili zbiorowy interes nie istnieje.

Jeśli jestem jednym z najlepszych francuskich graczy i powiedziano mi, że obcokrajowcy są zabronieni, może bym zaakceptował jako gracz, ponieważ dałoby mi to więcej szans na wygranie turnieju. Krótkoterminowe zainteresowanie naszych sportowców nie gwarantuje sukcesu na przyszłość. Padel nie jest wyjątkiem.

FFT może się otworzyć!

Ta regulacja FFT, gdyby miała mieć miejsce, powinna była zostać dokonana bardziej ogólnie poprzez interwencję FIP. Lepsza koordynacja ze wszystkimi federacjami. Bo w końcu zamykamy nasze granice. A nawet jeśli gracze mają coś do powiedzenia, to również i przede wszystkim decyzja należy do władz.

Co więcej, decyzja ta faktycznie dotyczy bardzo niewielu zagranicznych graczy. Ta decyzja FFT mogłaby być krytykowana przez FEPA i FIP.

Jeśli myślimy bardziej indywidualnie, decyzja ta może zaszkodzić francuskim graczom za granicą.

Padel w najbliższych latach

Narodowa agencja Padel we Francji i silny FIP.

Jestem optymistą co do francuskiego padla, ponieważ możliwość polegania na fundamencie tak solidnym jak FFT jest zaletą, a ta ostatnia zaczyna rozumieć, że nie możemy zastosować do padla tych samych przepisów, co w tenisie. Moim zdaniem w ramach FFT powinniśmy stworzyć niezależną agencję Padel i zapewnić jej budżet na ponad 8 lat.

Tą strukturą zarządzałyby osoby, które sprawdziły się we wszystkich obszarach padla oraz wykwalifikowane osoby z zagranicy, gdy brakuje umiejętności na poziomie krajowym. Zgodnie z mapą drogową zatwierdzoną przez FFT odpowiedzialna byłaby krajowa agencja Padel, a jeśli cele nie zostałyby osiągnięte, odpowiedzialni byliby jej członkowie.

Ale jeszcze nas nie ma, nawet jeśli sektor prywatny, federacje, organizatorzy zawodów są coraz bliżej.

Lubię rozmawiać z wysokiej klasy rozmówcami, takimi jak Prezydent FIP, Luigi Carraro czy Pan Padel z FFT Hubert Picquier czy Philippe Sassier, gwarant wartości moralnych Padla i Cécilia Huet, prezes Federacji. Monegasque Padel lub Kevin Tournemire i Alain Henry, prezesi Association of Private Clubs oraz zawodniczki i zawodniczki oraz menedżerowie dużych firm, które wspierają nasz sport; wszyscy mają przeczucie, że najbliższe 2 lata będą miały kluczowe znaczenie dla rozpoczęcia światowej operacji Padel.

Za kilka dni będziemy mieli kilka wspaniałych ogłoszeń, które sprawią, że pójdą one we wspólnym kierunku: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Zobacz resztę, ICI

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.