Największy rozwój w padel odnosi się do rakiet śnieżnych. I zrozumiesz dlaczego dzięki wizualizacji starych rakiet jednego z pionierów tego sportu, Franciszka San Miguela.

Pierwsze rakiety śnieżne: ciężkie i trudne w obsłudze

Pierwsze rakiety śnieżne pochodzą z 1970 roku! Trzymaj się mocno: w tamtych czasach lepiej było mieć sprawną rękę. Rakiety były drewniane, więc ciężkie. Aby dokładnie uniknąć rakiety, która była zbyt trudna w obsłudze, grubość pala nie przekraczała 10 mm. Jednak rakiety ważyły ​​​​prawie 450 gramów, prawie 100 gramów więcej niż obecnie.

Zapomnij o technologiach pochłaniających wibracje, materiałach pozwalających na lepszą kontrolę nad piłką. Nic z tego nie miałeś.

Ci, którzy opanowali „por 3”, byli rzadkością przy tego typu rakietach.

Gumowe rakiety śnieżne, rewolucja

Argentyńska marka Sane, stosunkowo nieznana we Francji, ale nadal obecna głównie w Ameryce Południowej, stoi u źródeł rewolucji technologicznej, która przeniesie ten sport w inny wymiar. W 1989 roku Sane stworzył pierwszą rakietę z gumowym rdzeniem.

Dzięki tej nowej technologii zmniejszono wagę, zwiększono zwrotność, a przede wszystkim: guma znacznie lepiej pochłania wibracje.

Skutek: grubość rakiety wzrasta z 10 mm do 25 mm

Rakieta padel ewolucja historii

grubsze rakiety

Dzisiejsza rakieta jest łatwiejsza do opanowania niż ta z lat 90. W 2006 roku marki coraz bardziej zmierzają w kierunku dość grubych modeli. Przechodzimy od 25 mm do 38 mm. Ta grubość staje się normą.

Chęć skorzystania z najnowszych ofert zakupu PALA, zdarza się ICI.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat: Znajdziesz to, czego szukasz w nr 1 magazynu Instynkt Padel, do pobrania TUTAJ.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.