Padeleros do swoich zeszytów, ponieważ dzisiaj Padel Magazine powraca do tematu, który z pewnością może nadać nowy charakter twoim grom padel.

Znasz główne zasady dyscypliny, do których nie będziemy wracać, ale czy znasz je wszystkie?

Będziesz zaskoczony, widząc wszystkie specyfiki, jakie oferuje nam ten sport.

Romain Taupin, konsultant i ekspert w zakresie padel, dostarcza do nas za pośrednictwem swojej strony internetowej Padelonomika kilka kluczowych wyjaśnień dotyczących zasad wciąż nieznanych opinii publicznej.

Nieznane, ale bardzo realne zasady

Niedotykanie siatką ciałem lub punktowanie punktów to podstawy, które każdy gracz normalnie dobrze zintegrował.

Jednak dzisiaj zobaczymy kilka zasad, które Cię zaskoczą i na pewno pomogą w przyszłości.

W poście na swojej stronie internetowej Romain Taupin przetłumaczył wszystkie przepisy FIP w celu lepszej identyfikacji praw i zakazów dyscypliny.

Nie będziemy wymieniać kompletności tych zasad, ponieważ lista byłaby zbyt długa, ale postanowiliśmy podzielić się z Wami najbardziej przydatnymi i najbardziej nietypowymi.

1- Terminy regulacyjne

Jeżeli drużyna nie jest gotowa do gry 10 minut po planowanym czasie rozpoczęcia meczu, sędzia będzie miał prawo do wyeliminowania jej przez poddanie się.

Jeśli chodzi o rozgrzewkę, jest to obowiązkowe i nie powinno przekraczać 5 minut.
Podczas gry, pomiędzy dwoma punktami, gracze mają tylko 20 sekund na odzyskanie piłek.

Kiedy mecz się kończy i zawodnicy muszą zmienić kort, mają tylko 90 sekund, a na koniec każdego seta będą mogli odpocząć tylko przez 2 minuty.

Jeśli niestety zawodnik jest kontuzjowany, będzie miał 3 minuty na leczenie.

2- Utrata punktu

Wszyscy już wiemy, że punkt uważa się za stracony, gdy gracz, jego rakieta lub element garderoby dotknie siatki.

Ale uważaj, część wystająca ze słupka nie jest częścią filet.

A jeśli gra na zewnątrz jest dozwolona podczas gry, gracze będą mogli dotykać, a nawet chwytać się szczytu słupka siatki.

obszar dozwolony do uchwycenia padelonomika

3- Oddanie piłki

Jest to przypadek, który nie zdarza się codziennie z wyjątkiem sytuacji, gdy jesteś amatorem i grasz 10 piłkami na boisku bez poświęcania czasu na ich podniesienie lub odłożenie między punktami (tak tak może wydawać się nielogiczne ale widzieliśmy to już w niektórych klubach).

Wiedz, że podczas gry gdy piłka odbije się lub uderzy inną piłkę lub przedmioty pozostawione na podłodze na boisku przeciwnika, punkt jest kontynuowany normalnie.

Kolejna zasada nigdy wcześniej nie widziana lub bardzo rzadko, piłka w siatce. Punkt zostanie uznany za zdobyty, jeśli piłka po odbiciu w obozie przeciwnika opuści pole przez otwór w metalowej siatce lub pozostanie w metalowej siatce.

Jeszcze bardziej ekscentryczny, jeśli piłka po odbiciu się w przeciwległym obozie zatrzyma się na poziomej powierzchni (na górze) jednej ze ścian (lub przegród), wówczas punkt będzie zwycięski.

Może wydawać się to niewiarygodne, ale w rzeczywistości są to zasady zawarte w przepisach FIP.

Bądź jednak ostrożny, ponieważ we Francji podlegamy Zasady FFT.

Cały ten temat i wiele innych znajdziesz na stronie Padelonomika.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.