David Lillo, trener Miguela Semmlera, który trenuje w David Lloyd La Finca, wspomina turniej swojego zawodnika z Cyrilem Hanouną o godz Padel Arena.

David Lillo, numer 1 w Madrycie dla osób powyżej 35 roku życia

„W zeszłym roku byłem numerem 1 w wieku ponad 35 lat i byłem wicemistrzem Madrytu. gram od 20 lat padel. Trenowałem ze świetnymi zawodnikami: Sanyo Gutiérrez, Ramiro Moyano, Cristian Gutiérrez, Miguel Lamperti… Grałem z tymi wszystkimi zawodnikami, mimo że nigdy nie byłem zawodowcem.

Mam 43 lata, w tym czasie nie było wystarczająco dużo pieniędzy w padel naprawdę zarabiać na życie. Musiałeś dawać lekcje na boku… Dla mnie rywalizacja była bardziej hobby, grałem w turniejach w Madrycie, turniejach krajowych, ale nigdy w celu zostania profesjonalistą.

„The David Lloyd La Finca to niesamowity klub z 13 utworami padel, 10 kortów tenisowych i ogromna siłownia. Otworzyliśmy część tzw padel dla osób niebędących abonentami. Posiadamy szkółkę na 300 zawodników z częścią rekreacyjną i zawodniczą. Zawsze mamy więcej graczy padel, a to szansa dla klubu!”

„Cyryl wciąż gra za szybko”

„Trenuję Miguela w Madrycie i towarzyszę mu w niektórych turniejach. W przypadku Cyrila staraliśmy się pomóc mu, aby mógł się poprawić i być bardziej konkurencyjny.

Myślę, że powinniśmy pogratulować przeciwnikom, którzy zagrali bardzo dobry mecz. Miguel jest bardzo dobrym zawodnikiem, a Cyryl, który wywodzi się z tenisa, wciąż gra za szybko. Chcemy nauczyć go grać wolniej, a dzień po dniu stara się grać więcej padel i mniej w tenisie!”

Cyril Hanouna we francuskiej Top 100?

„Myślę, że Cyril może wejść do pierwszej setki francuskiej, ale do tego musi być bardzo cierpliwy, aby zdobyć doświadczenie, grając wiele meczów i turniejów. Stopniowo coraz lepiej rozumie ten sport.

Wreszcie, dla każdego, i nie tylko padel, jeśli naprawdę zajmiesz się jedną rzeczą, myślę, że możesz osiągnąć swoje cele!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !