Dania zna od dwóch lat spektakularne przyspieszenie rozwoju padla na jego terytorium. Sport dostępny teraz wszędzie, w szczególności dzięki pracy jego federacji. Spotkaliśmy się Ole Egholm, jego prezes.

Poważna i pełna pasji praca federacji

Padel_Dania_Logo-1

La duński Padel Federacja (DPF) powstała w 2009 roku, ale dopiero w 2017 roku, w trakcie restrukturyzacji, podmiot przyjął realne rozmiary. Następnie jest rozpoznawany jako międzynarodowa federacja padla przez FIP.

Kolektyw pasjonatów, na czele którego stoi Ole Egholm, które działa jako niezależne stowarzyszenie, dysponujące własnymi finansami. Wszystkie działania Stowarzyszenia prowadzą wolontariusze: „W sporcie to serce jest źródłem stworzenia”. 

Federacja ma kilkunastu partnerów, w tym dostawcę sprzętu Head i Unisport.

Federalny chaos

"Duńska federacja tenisa próbowała stłumić naszą federację. Chciała przyjąć padel jako spółkę zależną tenisa. Zapytaliśmy naszą społeczność graczy padla: „Czy chcesz oddać przyszłość padla w ręce tenisa?” Wszyscy zawodnicy, nawet ci, którzy również grali w tenisa, odmówili. Nie chcemy być partnerem tenisa. Jesteśmy niezależnym sportem.

ole egholm Denmark

Na początku 2020 roku podczas walnego zgromadzenia zdecydowaliśmy się więc na taki krok kontynuuj federację Padel."

Ole Egholm walczył pozwalają Padel pozostać niezależnym. Nawet jeśli możliwości ekonomiczne są mniejsze, sport może nadal rozwijać się w naturalny sposób, bez przeszkadzania mu przez interesy tenisa.

„Stamtąd jest trochę początek wojny. Federacja tenisowa nadal stworzyła swoją gałąź padla, nawet bez nas. Mają wsparcie rządu. Mamy zatem konkurencyjną sytuację z dwiema federacjami Padel w Danii.".

„Prowadzimy negocjacje z organem rządowym, który dystrybuuje pieniądze wydane na sport. To my organizujemy wszystkie turnieje. To my mamy sieć graczy. Federacja tenisa zatrudniła jednych z najlepszych graczy w padla, ale nawet oni nie uważają, że tenis musi rozwijać padel. Widzę również, że kreatywność produktów oraz różnych turniejów i struktur pochodzi od graczy padla, a nie od tenisistów ”.

Ole Egholm mógłby nas nauczyć niezależności padla. W Danii federacja broni interesów i WSZYSTKICH interesów naszego sportu. Byli w stanie poradzić sobie z pojawieniem się federacji tenisowej i wszystkimi wynikającymi z tego rozbieżnymi interesami padla.

Szerzenie rozgłosu Padla, priorytetem

La Duńska Federacja Padel (DNF) absolutnie chce, aby nasz sport był znany na swoim terytorium. Ona „Pomaga dziennikarzom szybko, rzetelnie i skutecznie".

Padel Dania Dyskusja Federacja

Coraz więcej ziemi

Dane w Danii są spektakularne, rozwój wykładniczy. W ciągu zaledwie dwóch lat liczba kortów do Padla wzrosła pomnożone przez 6 ! (patrz wykres poniżej)

grafika klubu padel w danii

„Ta rywalizacja ze strony federacji nie jest ostatecznie taka zła, ponieważ pozwala na pojawienie się kortów do Padla w Danii”. Ole Egholm

Uważa się, że w Danii dwie trzecie kortów to obiekty prywatne, a druga trzecia to korty publiczne zlokalizowane w klubach tenisowych, badmintona, piłkarskich lub golfowych.

Sport teraz dostępny

Padel Courts Denmark Card

Wzrost liczby kortów do padla w Danii odbył się wspólnie w całym kraju.

Jak pokazuje mapa obok, Duńczycy mają dostęp do kortów do padla we wszystkich częściach tego małego kraju.

Kraje północnej Europy stopniowo zaczynają wprowadzać padla na swoje terytorium. Wiemy sytuacja padla w Szwecji (w szczególności z impetem Zlatana Ibrahimovicia) lub że w Holandii, ale sytuacja w Danii jest bezprecedensowa pod względem szybkości jej rozwoju.

Wielkie ambicje jak na mały kraj

„Nie poprzestaniemy na tym! Mamy nadzieję, że do końca 350 roku będziemy mieć 400-2 krótkich (x2021). Obecnie jest tak wiele kreacji. Naszym celem jest podnieść padla do 20 najlepszych sportów w Danii do 2025 rokuale myślę, że osiągniemy to wcześniej ” 

Ole Egholm z nadzieją kończy tę dyskusję. Dzięki inicjatywie i pełnej pasji pracy duńskiej federacji padel, kraj skandynawski bez wątpienia stanie się wielkim narodem padel.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.