Eric Largeron, wybrany urzędnik odpowiedzialny za Padel w FFT, odpowiada na pytania od Padel Magazine. Wraca w szczególności do przewodnika po konkursie 2022.

Padel Magazine : Czy możemy podsumować ten przewodnik 2022? Czy możemy powiedzieć, że jest to konkretny przewodnik, który odróżnia od innych? Jak zaktualizowano ten przewodnik?

Eric Largeron: Ten poradnik jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ jest pierwszym, dla którego biorę udział w rozwoju. W przeciwnym razie wymaga to wielu punktów przepracowanych w poprzednich latach. Pochodzi z małej grupy, potem z dyskusji z Krajową Radą padeli wreszcie walidacja przez Comex. Głównymi tematami były skala punktów oraz interkluby, których organizację i regulamin trzeba było zaprojektować.

Padel Magazine : padel Fotel zostanie przedstawiony w przyszłym roku, jeśli wierzyć przewodnikowi. FFT ma otrzymał ważne prośby dotyczące parapadel ogólnie ?

Eric Largeron: Kilka doświadczeń z padel fotel był dla nas wyzwaniem, będziemy nad nim pracować. Mamy też wiele próśb dla osób niedosłyszących i niedowidzących.

Padel Magazine : Temat pojawia się regularnie, wartość turniejów i ich liczba. Wyobrażamy sobie, że podążałeś za tym. Co myślisz ?

Eric Largeron:  Ważnym tematem dyskusji była skala. Obecnie FFT zarządza harmonogramami P2000 i P1000. Pozostałe turnieje są zatwierdzane przez komisje lub ligi. Jest ich coraz więcej, dlatego będę zwracać na to szczególną uwagę, aby społeczności nie były zbyt podzielone. Dziś klasyfikacja wydaje się spójna, ale do obejrzenia.

Padel Magazine : W zależności od rankingu graczy na przykład w P250, czy moglibyśmy zobaczyć turniej ze zmienioną kategorią?

Eric Largeron: P250 zapełniają się bardzo szybko. Nie ma nagrody pieniężnej, ponieważ została ona usunięta w poprzednich latach. Jestem czujny na wagę pary, bardziej niż na ranking każdego gracza. Co nie chcę, żeby P100 był zbyt wysoki. Monitorowanie więc tam też.

Padel Magazine : Roland-Garros padel jest często wspominany. Rozmawialiśmy o wrześniu. Jaki będzie miał kształt? Czy data została już zablokowana?

Eric Largeron : FFT chce zorganizować duże wydarzenie. Ale do tego musimy zrozumieć zarządzanie światem, które jest szczególne. Kilka torów, rankingi, liderzy, którzy się nie dogadują, gracze z kagańcami... Wielki turniej wymaga najpierw wsparcia wszystkich!

Eric Largeron Alix Collombon

Padel Magazine : CNE Padel, temat, który jest również regularnie dyskutowany od ponad roku. Czas ogłoszony w Puteaux, jaki jest dzisiaj?

Eric Largeron: Ze względów budżetowych (dwie edycje Rolanda-Garrosa obciążone Covidem) zrezygnowano z projektu Puteaux. Zdajemy sobie również sprawę, że jeśli chodzi o wysoki poziom, na razie tak się dzieje w Hiszpanii. Dla CNE planowane są tory, ale dobrzy gracze mogą skorzystać z udogodnień do przygotowania fizycznego, leczenia itp. Nie wiadomo wystarczająco!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !