Kontyngent francuski został zredukowany do  FIP Silver Koksijde Po eliminacjach  Thomasa Vanbauce'a ,  Romaina Sicheza  et  Pierre’a Pereza Le Tiec , sam  Bastien Blanqué / Maxime Joris  kontynuują podróż w Belgii.

Zajmujący siódme miejsce Francuzi dotarli do ćwierćfinałów po bardzo zaciętym meczu 1/8 finału przeciwko belgijskiemu zawodnikowi, który zdobył dziką kartę.  Bram Coene / Joris De Weerdt .

Blanqué i Joris zapewniają sobie dwa tie-breaki

Po walce w pierwszej rundzie z niemieckimi kwalifikantami  Matthias Wunner / Johannes Lindmeyer , pobity  6/2 3/6 6/2 Blanqué i Joris stoczyli kolejny zacięty mecz w 1/8 finału.

W obliczu Coene'a / De Weerdta, strzelcy  Thomas Seux / Louis Jover  W poprzedniej rundzie Francuzom lepiej poszło w końcówce eliminacji i zapewnili sobie zwycięstwo.  7 / 6 7 / 6 .

Ważne zwycięstwo dla pary Blanqué/Joris, która pozostaje ostatnią reprezentantką Francji w drabince mężczyzn. Jednak kolejna runda zapowiada się znacznie trudniej, ponieważ zmierzą się z rozstawionymi z numerem 1.  Juanlu Esbrí / Pablo García , w ćwierćfinale.

Trudny sprawdzian w starciu z faworytami turnieju, ale także szansa na pokazanie się z dobrej strony.

Vanbauce i Miranda pokonani w 1/8 finału

 Thomasa Vanbauce'a , związany z językiem hiszpańskim  Lucas Miranda rozpoczął swój turniej idealnie, odnosząc zwycięstwo  6 / 4 6 / 1  w obliczu kwalifikacji  John De Waele / Jaime Escañuela .

W 1/8 finału duet francusko-hiszpański rozpoczął rozgrywki bardzo dobrze, pokonując czwartą drużynę w rankingu,  Victor Tur Checa / Agustín Reca wygrywając pierwszego seta. Jednak ich przeciwnicy stopniowo odwracali losy meczu i wygrywali.  4/6 6/4 6/2 .

Frustrująca porażka po przejęciu kontroli nad meczem.

Sichez / Perez Le Tiec bez rozwiązania w walce z TS2

Po kontrolowanym meczu otwarcia przeciwko Niemcom  Jonas Trümpler / Tobias Rauch , zdominowany  6 / 3 6 / 1 ,  Romain Sichez / Pierre Perez Le Tiec  nie udało się sprawić niespodzianki w 1/8 finału.

Przeciwieństwo do nasiona 2,  Francisco Cabeza Teres / Mariano Agustín González San Martín Francuzi zostali sromotnie pokonani  6 / 1 6 / 1 .

Tym razem wyzwanie okazało się zbyt duże, gdy para szybko narzuciła swój rytm.

Wszystkie francuskie nadzieje spoczywają teraz na  Bastien Blanqué i Maxime Joris która spróbuje pokonać rozstawioną z numerem 1 drużynę i dotrzeć do półfinału w Koksijde.

Benjamina Dupouya

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !