Usunięty z kortów tenisowych od 2015 roku, Flavia Pennetta właśnie otworzyłem 2 utwory padel w Brindisi, jego rodzinnym mieście.

Prezent dla Brindisi

Flavia Pennetta, jedyna włoska zawodniczka, która wygrała turniej Wielkiego Szlema zarówno w grze pojedynczej (US Open 2015), jak i deblowej (Australian Open 2011), zdecydowała się zainwestować w padel à Brindisi, w Apulii. W związku z tym Brindisi Tennis Club wyposaża się w dwa korty, które będą dostępne od 1 maja. „Chciałem podarować mojemu miastu prezent”, wyjaśniła Corriere dello Sport.

PADEL - WŁOCHY - PENNETTA - 070421

Dużo czekania

Zauważając boom padel we Włoszech, które teraz mają ponad 2000 utworów, zawodniczka, która czterokrotnie wygrała Fed Cup, wniosła swój wkład, aby region rozwijał swoją ofertę i przyciągał nowych praktyków. "Padel w Apulii jest super, Jeśli ona entuzjastycznie. W Lecce tereny są nadal zajęte, a frekwencja jest wysoka. Otrzymaliśmy wiele wiadomości od graczy z Brindisi, którzy są chętni do gry. Od połowy kwietnia będziemy oferować możliwość rezerwacji terenów na miesiąc maj. W mieście jest dużo czekania ”.

Predyspozycje do padel

Teraz w butach przedsiębiorcy Flavia Pennetta planuje również poprawić padel, podobnie jak byli koledzy, którzy przyjęli tę dyscyplinę, która jest bardziej zabawna i zabawna niż tenis. Były numer 1 na świecie w grze podwójnej mógł dołączyć tylko, nawet jeśli pozostanie początkującym. „Tylko grałem padel tylko raz, przyznaje. Pierwszą trudnością, jaką napotkałem, była wiedza, jak najlepiej wykorzystać ściany. Jako tenisista mam predyspozycje do gry w siatkę, ale nie jest to jedyna możliwa gra. Będę musiał więcej grać".

A żeby się rozwijać, Włoch ma dwa modele. "Sara errani (Finalista Roland-Garros w 2012 roku i zwycięzca 4 turniejów Wielkiego Szlema w grze podwójnej z Robertą Vinci, przyp. Red.) który jest bardzo silny. Dorastaliśmy z Marta Marrero (1/4 finalista na Roland-Garros w 2000 r., Obecnie 5. miejsce w WPT, przyp. Red.); szybko przestała grać w tenisa i jest teraz jedną z najlepszych na świecie ”. A jeśli chodzi o obcowanie z mężem, to kapryśne Fabio FogniniPennetta rozważa tę możliwość z uśmiechem: "Dlaczego nie ? Dobrze się z nim bawię, to byłby sposób na odprężenie dla nas obojga ”. 

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)