Ale co się dzieje na planecie Padel? World Padel Tour ogłasza, że ​​od tego roku będzie to aplikacja NO AD do 40 wszędzie na profesjonalnym torze: słynny złoty punkt (punto de oro). Decyzja, która może zaskoczyć we Francji.

Podczas gdy we Francji Francuska Federacja Tenisowa postanowiła znieść zasadę NO AD, co na ogół nie jest doceniane przez graczy Padel, profesjonalny tor ze swojej strony wprowadzi złoty punkt w życie, jak tylko turniej Marbella ,

Od wielu lat World Padel Tour dotyka wszystkiego pod względem gry i ogólnego otoczenia toru. To kolej na regulamin i wynik. Czy to dobra rzecz dla profesjonalnego gracza Padel? W każdym razie profesjonalni gracze będą musieli się do tego przyzwyczaić.

Pamiętamy, że Francja była roześmianym światem świata Padel, kiedy ustanowiła BEZ AD we Francji. Wielu graczy Padel wyraziło zdziwienie tą francusko-francuską regułą. Hiszpańscy gracze, którzy próbowali francuskiego toru i grali na profesjonalnym torze, poprosili kompetentnych Francuzów onaśladuj przykład tego, co dzieje się w Hiszpanii".

Z którego aktu! FFT usunęło BEZ REKLAM na ten rok i ustanawia je World Padel Tour. Francja pod prąd? Nie bardzo

Istnieją uzasadnienia ekonomiczne tej zasady. Mecze muszą trwać krócej. Po wyeliminowaniu meczów w 3 zwycięskich zestawach do finałów, generalizujemy złoty punkt (BEZ REKLAM) dla profesjonalnego obwodu padel.

Gracze będą musieli się do tego przyzwyczaić. I fani też.

World Padel Tour ma umowę z kanał telewizyjny GOL, I jest bezpieczny zakład, że ta ambicja, by coraz częściej oglądać padla w telewizji, miała wpływ na tę decyzję.

World Padel Tour nie wydaje się być zamkniętym, aby wrócić, jeśli ta decyzja zostanie podważona pod koniec roku. Zobaczymy

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.