Frédéric Torres, dyrektor ds. nauczania w klubach tenisowych Deauville i Blonville-sur-Mer w Normandii, przedstawia usługi oferowane przez Region Padel, przywołuje komplementarność między tenisem a tenisem padel a także oferuje pozytywne opinie z etapu Cupra Padel Wycieczka do Deauville.

Nowy klub w Verson

„Pochodzę ze świata tenisa. Obecnie zarządzam dwoma klubami tenisowymi, jednym w Deauville i drugim w Blonville-sur-Mer. W zeszłym roku zbudowaliśmy pięć torów padel w klubie w Deauville, a obecnie pracujemy nad otwarciem nowego klubu w miejscowości Verson, niedaleko Caen, z sześcioma krytymi kortami przeznaczonymi padel. Prawdopodobnie zrobimy też pickleball. Otwarcie klubu zaplanowano na początek października.”

Strefa Padel

„W okolicy Padel z Deauville mamy pięć odkrytych stoków. W okolicy Padel z Caen wkrótce będziemy mieli sześć torów krytych. Oferujemy wynajem stoków, abonamenty i karty czasowe. Organizujemy także liczne turnieje, aby ożywić społeczność.

Obszar Padel Deauville

Posiadamy również profesjonalny sklep, w którym sprzedajemy sprzęt, a także oferujemy kursy i kursy dla dzieci. Lekcje odbywają się na godziny dla jednej, dwóch lub trzech osób. Z kolei kursy odbywają się w grupach pięcio- lub sześcioosobowych dzieci w okresach wakacji szkolnych i obejmują zajęcia trwające 1 godzinę 30 dziennie od poniedziałku do piątku.

W Caen zakładamy szkołę im padel z zajęciami grupowymi przez cały rok. Organizacja ta będzie się różnić od Deauville, gdyż Deauville, jako kurort nadmorski, działa głównie w weekendy i podczas wakacji szkolnych. W Caen aktywność będzie trwała przez cały rok.”

Komplementarność tenisa i padel

"Myślę, że padel i tenis to sporty uzupełniające. W rzeczywistości, padel ożywia nieco aktywność tenisową w klubach, co jest bardzo pozytywne.

Wiele osób przechodzi z tenisa do tenisa padelprawdopodobnie od 50 do 60%. Jest też wielu ludzi, którzy bezpośrednio odkrywają padel, nigdy nie grając w tenisa. Uważają, że jest to trochę zabawniejsze, łatwiejsze do zrozumienia i bardziej przyjazne dla użytkownika, nawet na poziomie turniejowym. TO padel pozwala bawić się szybciej niż tenis, który przyciąga wielu nowych graczy.”

Jego opinia na temat Cupry Padel Wycieczka

„Ach, było naprawdę wspaniale! Informacje zwrotne od uczestników były doskonałe, podobnie jak nasze. To była bardzo dobra organizacja i świetna rozrywka jak na dzień turniejowy. Ludzie byli bardzo szczęśliwi. Mieliśmy szczęście, że dopisała nam wspaniała pogoda, która w dużym stopniu przyczyniła się do powodzenia imprezy.

Cupra Padel Wieża Deauville

Będziemy nadal organizować ten turniej, a ponadto jesteśmy także gospodarzami wydarzenia ogólnokrajowego Padel Cup pomaga ożywić klub i zapewnia wysokiej jakości wydarzenia naszym członkom i lokalnej społeczności.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.