Zawsze ważne jest, aby wrócić do korzeni naszego sportu we Francji. Wywiad z pierwszymi francuskimi numerami padla: André Gaubert i François San Miguel.

Padel Magazine : Kiedy zacząłeś Padel?

André i François : Zaczęliśmy Paddle (wówczas Paddle, a nie Padel) w 1990 roku (liczyłeś, że minęło 30 lat w tym roku), na 3 polach (betonowe ściany i elastyczna siatka) Carcassonne, z Rakiety drewniane 12 mm.

PM : Opowiedz nam o swojej karierze w zespole Francji?

AF : Nasza kariera w zespole francuskim rozpoczęła się pod przewodnictwem Claude'a Baigtsa dla 1er mistrzostwa świata w Madrycie w 1992 roku. Następnie wzięliśmy udział w tych w Mendozie w Argentynie w 1994 roku, a następnie w 1996 roku ponownie w Madrycie. Robiliśmy także Mistrzostwa Europy w 1995 roku we Florencji i 1997 w Barcelonie.

PM : Jak trenowałeś, aby być na topie?

AF : Podczas tego okresu szkolenia mogliśmy skorzystać z trenerów hiszpańskich lub argentyńskich, a zwłaszcza Gaby Réca. W tym okresie byliśmy numerem 1 wśród Francuzów, a następnie w pierwszej dziesiątce przez wiele kolejnych lat.

PM: Chciałeś zagrać trochę w Hiszpanii, żeby się zmierzyć?

AF : Tak, dzięki naszej bliskości z Hiszpanią regularnie jeździliśmy do Girony lub Barcelony, aby wziąć udział w mistrzostwach Katalonii, a nasze najlepsze wyniki to XNUMX/XNUMX finalistów! Następnie, nadal w Hiszpanii, ale z wiekiem sprawiliśmy, że turnieje były mniej zauważalne, z licznymi zwycięstwami!

PM: Czy możesz nam powiedzieć o ewolucji padla od lat 90.?

AF : Padel bardzo się zmienił, stał się szybszy, gracze są bardziej agresywni, robią wszystko, aby wygrać sieć. Wcześniej gra była bardziej oparta na obronie, zdobywaliśmy wiele punktów wraz z powrotem ścian. Trzeba powiedzieć, że ogrodzenie mierzyło 4 metry na całym polu, a ściany nie zwracają piłek tak szybko, jak okna. Wreszcie, rakiety nie były takie same jak dzisiaj, trudno było wyjąć piłki, więc punkty trwały dłużej.

PM: Czy uważasz, że ewolucja padel we Francji będzie kontynuowana?

AF : Na poziomie ewolucyjnym jest na dobrej drodze do postępu we Francji, podobnie jak w Europie. Nadal musisz uważać, aby nie iść za szybko. Czasami podczas P250 lub P500 pierwsze rundy odbywają się w 9, a czasem nawet w sześciu grach! To trochę frustrujące, musisz pamiętać, że padel jest jak gra w szachy, musisz wdrożyć strategię, zajmuje to trochę czasu, trudno jest zrobić na formatach, jeśli krótki ...

PM: Jeśli organizowane są mistrzostwa Francji w twojej kategorii wiekowej, czy możemy na ciebie liczyć?

AF : Oczywiste jest, że jeśli organizowane będą mistrzostwa Francji i mistrzostw świata, MUSISZ na nas liczyć !!

PM: Czy mógłbyś w końcu podać nam śmieszną anegdotę?

AF : Mamy ich tak wiele, obiecujemy wam małą kompilację najpiękniejszych w bardzo krótkim czasie! W każdym razie możemy już powiedzieć, że spora część graczy, których widzimy dzisiaj na froncie sceny, była już w latach 90. I możemy nawet powiedzieć, że podłączyliśmy -jeden! 😉

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!