Podobnie jak wiele krajów, Hiszpania jest zaangażowana w ograniczanie faz. Wznowienie padla do 4 jest planowane tylko w fazie 3, co powoduje gniew wielu aktorów.

Padel 2-a-side wznowiono w Hiszpanii w momencie przejścia do pierwszej fazy planu usuwania izolacji. W poniedziałek, 1 maja, ostatnie autonomiczne wspólnoty, takie jak Madryt, które były jeszcze w fazie 25, zrobią to zabierz padla z 1 na 1.

Z drugiej strony brak poprawy dla regionów, które będą mogły przejść do fazy 2. Rzeczywiście, wznowienie padel w 4 jest planowane tylko dla przejścia do fazy 3, to znaczy najwcześniej za dwa tygodnie w przypadku niektórych autonomii, za miesiąc w przypadku innych, w tym Madrytu oraz części Katalonii i Andaluzji. Jest wielu, którzy naśladują Horacio Alvarez Clementi i Madryt Padel Federation en wyrażanie niezadowolenia.

La Hiszpańska Federacja Padeli (FEP) złożył wniosek do National Sports Council, aby padel 4-a-side mógł zostać wznowiony w fazie 2. Jesus Ballvé, CEO Nox powiedział w wywiadzie dla CMD Sports że „kryzys może doprowadzić do zamknięcia 30% klubów Padel w Hiszpanii, jeśli nie nastąpi zmiana w fazie 2”.

Gracze są również solidarni z tym ruchem, Carolina Navarro, obecna 15. graczka w rankingu World Padel Tour, wyraziła wobec niej niezadowolenie i nieporozumienie Facebook page. Oświadcza, że ​​„nie ma już ryzyka grania w padel, sportu liczącego ponad 4 miliony praktyków w Hiszpanii, niż siedzenie na tarasie lub bieganie po ulicach, często zatłoczone” …

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!