Hubert Picquier, wybrany odpowiedzialny za padel dla Francuskiej Federacji Tenisowej i Członek zarządu Międzynarodowej Federacji powraca do tego „ bulgoczący świat padla „ Pliki w toku, wyjaśnienia, FFT PADEL TOUR 2020, związek z FIP, wszystkie tematy są objęte gwarancją.

  • FFT dużo inwestuje w padel

Francuska Federacja Tenisowa wierzy w 100% w padel.

Demonstruje to każdego dnia. Wspiera ją z wieloma zewnętrznymi interesariuszami. FFT stale słucha swoich klubów, aby przeprowadzać i organizować rozwój padla.

Dowód ze znaczną pomocą udzieloną klubom na budowę kortów Padel. Powstaje siatka i mamy coraz mniej obszarów bez padla, co pokazuje, że jesteśmy na bardzo dobrej dynamice.

Ciekawe są także inwestycje finansowe w Padel, są to miasta, które są coraz bardziej zainteresowane i które są gotowe do wprowadzenia i rozwoju Padel.

  • Klubom miejskim można pomóc. Co z prywatnymi klubami?

W pełni rozumiem niektóre prywatne kluby Padel, które czasami proszą FFT o pomoc finansową w taki sam sposób, jak miejskie kluby Padel.

Ale FFT nie może subsydiować prywatnych klubów.

Z drugiej strony staramy się pomagać im w różny sposób, organizując wiele wydarzeń, na przykład podczas FFT PADEL TOUR. Ten obwód ma im pomóc dzięki sile uderzeniowej Federacji.

Stworzyliśmy P25: kategorię turniejów szytych na miarę, ponieważ jest to kategoria bez ograniczeń i które kluby mogą skorzystać z tego roku.

FFT nadal działa na rzecz promocji padel, a zatem dla wszystkich klubów padel.

  • Padel: modny sport

Świat padla jest w ruchu. Czujemy, że się gotuje: Padel się gotuje. Padel jest w centrum wielu dyskusji. Uważamy, że są wielkie oczekiwania. Jest to coraz bardziej modny sport i należy się nim cieszyć. Ale musisz również zadać sobie pytanie i dobrze to zorganizować. A FFT wnosi wiele na ten poziom dzięki swojej wiedzy specjalistycznej i ogólnym inwestycjom.

Kolejny element do wzięcia pod uwagę: media. Dzisiaj, wiadomości padel w mediach ogólnych, stało się powszechne. Kilka lat temu społeczność Padel z przyjemnością zobaczyła informacje o Padel w mediach. Dziś jest to prawie normalne.

  • 2e edycja French Open Padel w Perpignan Place du Castillet od 11 do 14 czerwca… Oraz etap FFT Padel Tour de Pau od 11 do 13 czerwca.

Jesteśmy bardzo uważni na prywatne organizacje, takie jak Open de France de Padel.

Jesteśmy w kontakcie z organizatorami i są bardzo transparentni z Claude Baigts, Prezesem French Open w Padel.

FFT ma ograniczenia czasowe, a fakt, że etap Pau odbywa się w tym samym dniu co Perpignan, jest oczywiście bardzo niefortunny. Gdybyśmy mogli tego uniknąć, zrobilibyśmy to.

Ale etap Pau będzie również w centrum miasta i dlatego nie mamy pełnej kontroli nad datami.

Musimy rozwinąć praktykę. W ogóle nie jesteśmy w opozycji. Etapy w Tuluzie lub Perpignan są bardzo piękne. Do tej pory nie spełniają specyfikacji Francuskiej Federacji Tenisowej i oczywiście jesteśmy bardzo skoncentrowani na drugiej edycji FFT PADEL TOUR.

  • Czy etapy FFT Padel Tour zmieniają się co roku?

Dla dobra rozwoju praktyki, FFT PADEL TOUR nie ma być w tym samym mieście przez rok, podobnie jak w klubach Padel.

Chodzi o to, aby zapewnić maksymalną widoczność padla, a tym samym pozyskiwać nowe strony każdego roku.

Jeśli chodzi o nowe strony, Bretania będzie miejscem, do którego można się udać. W tym roku nie byliśmy daleko od tego. Powinniśmy oczekiwać w przyszłym roku wielkiego kroku w tym regionie.

  • Kluby Padel uważają, że specyfikacje FFT PADEL TOUR są zbyt restrykcyjne.

Podczas opracowywania FFT PADEL TOUR jesteśmy bardzo czujni w tej kwestii.

Chciałbym powiedzieć klubom, że ewoluujemy i że nastąpi zmiana. Specyfikacje mogą nadal być nieco zbyt restrykcyjne dla prywatnych struktur.

W przyszłym roku specyfikacje mogą zostać jeszcze bardziej ograniczone. FFT nasłuchuje i współpracujemy z klubami i dla nich.

  • Relacje między FFT a FIP (International Padel Federation)

Relacje są bardzo dobre. Francja jest częścią biura wykonawczego FIP, dlatego FFT może zapewnić pomoc i wiedzę fachową na poziomie międzynarodowym. Myślę, że możemy zrobić jeszcze lepiej.

Musimy lepiej koordynować, więcej współpracować. Uważam, że pożądane jest zachęcanie do dzielenia się dobrymi praktykami.

Musimy pracować nad nauczaniem, sędziowaniem i rozwojem padla, zaczynając od podstaw. A dzisiaj pracuję dla FIP, aby zwiększyć połączenie między wszystkimi jego członkami.

  • „Zacznij od zera”, co dokładnie masz na myśli?

Powinniśmy na przykład lepiej znormalizować różne regulacje wśród wszystkich członków FIP. Prace nad strukturą i rozwojem szkół Padel. Oczywiste jest, że każda Federacja jest odizolowana i rozwija się stosunkowo samodzielnie.

Powinniśmy koordynować dobre praktyki różnych federacji. Mogą istnieć federacje takie jak FFT, które zrobiły dobre rzeczy. A FFT jest gotowe podzielić się tym, co udało się zrobić. Ale to także wymaga sukcesu.

Pragniemy również pomóc nowym krajom, które dołączą do rodziny Padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.