W miniony weekend odbyły się drugie Mistrzostwa Chorwacji padel poza. Spektakularne wydarzenie, które przyniosło tytuły, pozostało w mieście Umag.

Le padel w Chorwacji

Jeśli padel pozostaje sportem drugorzędnym w Chorwacji, wciąż stopniowo się tam rozwija. Pierwszy klub otwarty w 2016 roku i Chorwacji Padel Federacja została założona w 2017 roku. Istnieje również 46 ośrodków w 13 różnych miastach, największy klub znajduje się w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, z 8 krytymi kortami.

Le padel w Chorwacji zarejestrowanych jest również 310 graczy w krajowym rankingu, ponad 10 000 graczy rekreacyjnych i ponad 20 turniejów w kalendarzu na ten rok 2023.

Chorwacja jest również członkiem FIP, FEPA i Chorwackiego Komitetu Olimpijskiego.

Powrót do mistrzostw

Zatłoczone miejsce w Umagu i oszałamiające finały zapewniły drugie mistrzostwo Chorwacji padel w plenerze, podczas którego miejscowi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony!

Wśród kobiet tytuł zdobyła pochodząca z Umagu Maja Pribanović oraz pochodząca z Poreča Tereza Mrdeža, była 150. światowa tenisistka. W finale obie panie pokonały Natašę Koracę i Martinę Klimić 6:3, 6:4 i tym samym zostały pierwszymi w historii chorwackimi mistrzyniami outdooru.

Kulminacja wydarzeń tych trzech dni na Placu Majowym i Umagu Padel Centrum było prawdopodobnie finałem mężczyzn, w którym również wygrali gospodarze.

Rzeczywiście, były piąty tenisista świata juniorów, Luka Belić z Umagu i jego partner z Zagrzebia, Roko Glasnović, pokonali swoich odwiecznych rywali, Borana Poljančicia i Arthura Vašarevicia, obaj z Zagrzebia, z wynikiem 7:6( 12) 7-5.

„Chorwackie clasico”, które spełniło wszystkie swoje obietnice w turnieju naznaczonym wieloma zawieszonymi meczami. A jednak niespodzianka, ponieważ do tej pory wszystkie mistrzostwa zdobyli Boran Poljančić i Arthur Vašarević. To pierwsza porażka tej dwójki w finale mistrzostw kraju i druga porażka w tym roku w ogólnopolskich rozgrywkach!

Ten cudowny weekend 100% padel w Umagu będą miały ogromne znaczenie dla rozwoju padel Chorwacki.

Za trzy dni w Umagu Padel centrum i na tym wspaniałym dziedzińcu place du 1er mai organizatorzy imprezy mogli pokazać, w jakim stopniu padel może być atrakcyjny i jak dobrze pasuje do środowiska miejskiego.

„Jesteśmy jedną z pierwszych europejskich federacji padel zorganizować mistrzostwa kraju na miejscu miasta”, powiedział prezes chorwackiej federacji padel Tomisław Margeta.

W ten sposób kontynuował: „Serdeczne podziękowania dla miasta Umag, bez którego takie widowisko na pewno by się nie odbyło, dla naszych partnerów z hiszpańskiej firmy Jubo Padel, którzy przywieźli do Umagu to piękne boisko, a także dwóch zawodowców, którzy sobotnią wystawą pokazali jak wygląda nasz sport na najwyższym poziomie.

To dopiero początek popularyzacji padel w Chorwacji i mam nadzieję, że za rok znów spotkamy się w tym samym miejscu.”

Oprócz części konkursowej, w której wzięło udział ponad 60 zawodników oraz meczów pokazowych zawodowców i najlepszych chorwackich zawodników, ten weekend upłynął pod znakiem obecności wielu gości na miejskim rynku, którzy mogli cieszyć się pokazać i spróbować swoich sił padel.

Udane wydarzenie, które nieuchronnie wezwie innych!