Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Jorge de Benito, który był zamknięty w Madrycie i który mówi o zamknięciu i jego konsekwencjach dla gospodarki hiszpańskiego padla.

Padel Magazine : Opowiedz nam o swoim uwięzieniu

Jorge de Benito: Starałem się wykorzystać dodatkowy czas, aby spróbować nauczyć się nowych rzeczy. W szczególności uczestniczyłem w kursach magisterskich online. Utrzymałem się fizycznie, ale podczas porodu nie mogliśmy wyjść z domu, aby uprawiać sport. Od dwóch tygodni profesjonalni sportowcy mogą wychodzić w dowolnym momencie na bieg. W przypadku innych można uprawiać sport dopiero od 20:XNUMX, aby uprawiać sport. Codziennie wychodzę biegać.

PM: Jak idzie usuwanie zawartości w Madrycie?

JDB: Podobnie jak Barcelona, ​​Madryt jest bardzo gęsto zaludnionym obszarem, więc na pewno będzie więcej zanieczyszczeń. Przebywaliśmy w fazie 0 dwa tygodnie dłużej niż większość Hiszpanii. Oznacza to, że nie wszyscy profesjonaliści Padel, którzy są w Madrycie, mogą trenować.

PM: Kiedy wrócimy na stoki?

JDB: Wracamy na stoki w poniedziałek, 25 maja. W tej chwili możemy grać tylko jeden na jednego. Będę grać z moim bratem, Xavi de Benito, aby wykonać przekątną. Jako gracze World Padel Tour jesteśmy uważani za profesjonalistów, więc możemy grać w dowolnym momencie, ale amatorzy będą mogli grać tylko od 20:8, chyba że wezmą lekcję z nauczycielem. Z drugiej strony będziemy mogli pójść do baru w dowolnym momencie w poniedziałek z jedną osobą z naszej rodziny i dołączyć do 10 osób i usiąść przy XNUMX przy stole na tarasie baru…

PM: Stan zdrowia sektora padel w Hiszpanii?

JDB: Kluby straciły dużo pieniędzy podczas uwięzienia. I tam będzie nadal bardzo trudno, wszystkie tory nie będą mogły się otworzyć, tylko od 1 do 1, w niektórych przedziałach czasowych, przy zamkniętych pasach, kryzys prawdopodobnie będzie trwał przez jakiś czas. W przypadku nauczycieli i pracowników klubu sytuacja jest również bardzo skomplikowana. Na razie rząd nie wypłacił bezrobocia technicznego. Wiele osób nie otrzymało zapłaty przez trzy miesiące, jest to bardzo trudne we wszystkich sektorach gospodarki. Wielu Hiszpanów co noc wychodzi na ulice, waląc w garnki i patelnie, aby wyrazić swoje niezadowolenie.

PM: Odnośnie wznowienia World Padel Tour?

JDB: Nie sądzę, żeby to było od razu. Musisz poczekać, aż faza 3 się zakończy. A potem musisz dać ludziom czas na trening. Niektóre zostały wznowione dwa tygodnie temu, aw Madrycie możemy je wznowić dopiero w poniedziałek. Konieczne jest zatem pozostawienie graczom trochę czasu, aby wszyscy mogli wznowić padel o 4, znaleźć automatykę, umieścić rzeczy na miejscu i aby wszyscy mogli wznowić grę na dobrym poziomie. Byłoby dobrze, gdyby WPT wyjechało w lipcu lub sierpniu, ale nie jestem pewien, czy jest to możliwe. W tej chwili nie wiemy nawet, czy zostanie wznowiony w 2020 roku. Jest to tak skomplikowane dla klubów, że trudno będzie im zorganizować fazę przedpremierową i poprzednią turnieju WPT…

PM: Możliwe wznowienie w kamerze?

JDB: Nie sądzę, że może być tylu widzów, jak wcześniej. Trzeba będzie znaleźć organizację, która uniemożliwi wszystkim ludziom trzymanie się razem. Ale za zamkniętymi drzwiami byłoby to zbyt skomplikowane ekonomicznie dla WPT. Bez widzów nie zarobiliby pieniędzy. Już nie jestem pewien, czy wszyscy sponsorzy mają środki na przekazanie wszystkich pierwotnie zaplanowanych pieniędzy. Jeśli więc usuniemy dodatkowo paragony z kasy, baru, instrumentów pochodnych itp.

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!