Światowy numer 1 był gościem honorowym podczas programu prowadzonego przez naszych kolegów z Padel Prasa światowa w którym młody Hiszpan oddał się z otwartym sercem. Zapytany o swój bardziej osobisty aspekt, Juan Lebron w naturalny sposób oddał się grze w pytania i odpowiedzi. Poza boiskiem mówi trochę więcej o swojej osobowości.

Prosta osoba

Pochodzący z Puerto de Santa Maria opisał siebie na co dzień jako zupełnie inną osobę niż ta, która ewoluuje na 20×10. Kiedy bierze udział w zawodach, ma oczywiście chęć wygrania, ale w sferze prywatnej byłby człowiekiem prostszym, pokornym i bardzo skupionym na rodzinie, zawsze obecnym dla swojej rodziny.

Czy to większe zainteresowanie mediów, z którym musiał się zmierzyć w ostatnich latach, zmieniło coś na jego poziomie osobistym?

Juan Lebron wyjaśnił, że rzeczywiście bycie znacznie bardziej wyeksponowanym zmienia postrzeganie widzów lub ludzi w sieciach społecznościowych. Jednak jego sposób pracy i treningu pozostaje taki sam, jak od dziecka.

Lebron Galan klaszcze menorkę Open 2022 WPT Quarter
Ty również stwierdzasz, że Juan Lebron s8217 jest w tym roku zmiękczony

„Przepraszam Sanyo i Agustina”

Kolejny temat poruszony przez Alberto Bote podczas tej wymiany zdań: temperament Hiszpana od roku. Rzeczywiście, od początku sezonu mogliśmy zauważyć, że Juan Lebron się uspokoił. Pomimo pewnych nawrotów, Andaluzyjczyk ma łagodniejszy charakter na stokach. Jest to punkt, nad którym pracował i który oczywiście poprawił, sugerując większy profesjonalizm w tym roku.

W ten sposób dziennikarz chciał wrócić do a kontrowersje, jakie miały miejsce w czerwcu w Tuluzie podczas WPT Human Padel, w którym Juan Lebron i Alejandro Galan wywołali gniew widzów i miłośników na portalach społecznościowych. Dla przypomnienia światowe numery 1 spotkały się w półfinale z Sanyo Gutierrezem i Agustinem Tapią. Cierpiąc podczas spotkania, obaj gracze postanowili grać na zegarze, przerywając mecz kilka razy z różnych pretekstów (toaleta, fizjoterapeuta itp.). Ta mała gra zdestabilizowałaby ich przeciwników, a tym samym pozwoliła Hiszpanom wygrać mecz. Zapytany o to podczas wywiadu Lebron chciał przedstawić swoją wersję tego zdarzenia. Rzeczywiście potwierdza, że ​​te powtarzające się przerwy nie miały na celu manipulowania przeciwnikami, ale były ostatecznie konieczne, aby odnieść zwycięstwo podczas tego spotkania.

„Nie zrobiliśmy tego przeciwko nim, a jeśli zrobiliśmy to źle, przepraszam Sanyo i Agustina”.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.