Nie możesz śledzić technicznych i taktycznych wskazówek Juliena we wtorek na Instagramie? Nic wielkiego. Oto podsumowanie omówionych tematów.

Postaramy się co tydzień organizować spotkanie techniczne i taktyczne oprócz wywiadów na Instagramie. W tym tygodniu oferujemy 2 tematy: efekty i presję naszych przeciwników z dołu toru.

Efekty

W grze Padel, niezależnie od tego, czy znajdujemy się na dole toru, blisko siatki, grając w niskie lub wysokie piłki, możemy rozszerzyć naszą grę o kilka rodzajów efektów. Te efekty pozwalają nam urozmaicać naszą grę, aby zdobywać punkty w najlepszy możliwy sposób.

 • neutralny

Efekt „neutralny”: w rzeczywistości są to strzały rozegrane płasko. Piłka podczas swojej podróży prawie się nie obraca. Aby wykonać strzały z neutralnym efektem, będziemy musieli pomyśleć o stworzeniu osi. Oś ta zostanie utworzona przez przygotowanie boiska, miejsca uderzenia i wreszcie miejsca, do którego chcemy wysłać piłkę. Wykorzystamy ten efekt do uzyskania kontroli, celem nie jest uderzenie piłki, ale popchnięcie jej, towarzyszenie jej. Z tyłu toru, w obronie, w celu realizacji przednich dłoni, tylnych dłoni, wyjść ze szkła, a nawet płatów, ten efekt musi być częścią waszych akcesoriów strzeleckich.

 • Podniósł

Ten efekt jest wykorzystywany tylko od dołu toru, podczas krótkich piłek granych stopami naszych przeciwników lub w celu znalezienia krótkich skrzyżowanych kątów. Celem jest „pogłaskanie” piłki poprzez owijanie jej od tyłu przez jej górną część, co pozwala nam zakrzywić piłkę. Ta krzywa powoduje, że piłka bardzo szybko spada po siatce. Bądź ostrożny, szybkie użycie tego rodzaju efektu spowoduje odbicie piłki na stosunkowo wysokim tylnym szkle, co da naszym przeciwnikom kopnięcie.

 • Coupé

Efekt ten można bardzo dobrze wykorzystać podczas odwrócenia obrony z dołu pola, ale z pewnymi środkami ostrożności. Aby osiągnąć efekt „cięcia”, musimy przygotować naszą pala wysoko, uderzyć piłkę, a następnie zakończyć w kierunku miejsca, w którym chcemy grać. Częściej jest to uderzenie, będziemy wygodniejsi i popełnimy mniej błędów, jeśli zarówno forhend, jak i backhand uderzymy piłkę powyżej poziomu pasa. Ten efekt cięcia jest często używany przy wychodzeniu ze szkła ataku (bajadas), ponieważ dany efekt powoduje znacznie mniejsze odbicie.

 • Oczyszczony na zewnątrz

Ten szczotkowany efekt zewnętrzny jest używany prawie wyłącznie podczas pracy. Głowa naszej pali w momencie uderzenia skieruje piłkę w ziemię, aby „wyszczotkować” ją tak, aby po odbiciu oderwała się od gracza.

 • Szczotkowane do wewnątrz

Ten efekt jest zatem odwrotnością tego zaproponowanego powyżej. Aby osiągnąć ten efekt, inaczej zwany „Vibora”, głowa naszej pali będzie musiała w momencie uderzenia wskazywać na niebo. Zastosowany od dołu toru przy wyjściu z okna atakującego lub, jak często, w sieci, efekt ten pozwala z dużą precyzją znaleźć obszary na przeciwnej drodze. Pozostaje spowolnić prędkość ...

 • Krótkie przygotowanie

Mówimy o kradzieży. Efekt końcowy jest taki sam: cięcie. Ale dobrowolnie rozdzielamy dwa efekty, ponieważ preparat jest inny. W sieci przygotowanie jest krótkie. Aby nadać piłce efekt cięcia, zmniejszyć jej odbicie i znaleźć skomplikowane obszary do obrony przez naszych przeciwników, musimy najpierw „uderzyć” piłkę płasko, a następnie jest to akompaniament i koniec gestu na talerzu co da efekt cięcia.

 • Bandeja

Jest to również efekt cięcia, ale z innej pozycji, wysoko. To nie jest atak, ale cios, aby uniknąć utraty sieci. Ten efekt „cięcia” pozwoli nam dać czas na piłkę, zmniejszyć jej odbicie po stronie przeciwnika, „przepracować” punkt, a przede wszystkim odzyskać strefę ataku, czyli siatkę.

 • Smash

Rozbicie może łączyć kilka efektów; neutralny dla silnych i gwałtownych uderzeń i „podnoszony” dla obrobionych piłek. Efekt „podniesiony” pozwala piłce odbijać się wyżej bez specjalnego wysiłku z naszej strony. To techniczny gest, który wymaga treningu. Gdy będziemy w stanie nadać piłce efekt „podniesienia” podczas rozbijania, zmieniając prędkość, a zwłaszcza znajdując różne obszary, nasza gra będzie znacznie wydajniejsza.

Zwiększanie ciśnienia od dołu pasa startowego

Oto prosty sposób, aby wywrzeć presję na naszych przeciwników, gdy jesteśmy umieszczeni na dole toru w obronie. Kiedy mamy okazję zagrać w piłkę w lepszych warunkach, spróbuj zagrać wolną piłką, dobrze ustawioną, aby nasi przeciwnicy musieli uderzyć piłkę poniżej poziomu siatki. Kiedy wykonujemy ten rodzaj ruchu, interesujące jest śledzenie tego ataku, jeśli to możliwe o 2. Jak? Biegniesz w kierunku sieci? Nie Wznawiając nasze wsparcie bezpośrednio przed linią serwisową. Aby jak najlepiej zareagować na piłkę graną przez siatkarza.

 • Jeśli siatkarz zagra nas w nogi, ponieważ odzyskaliśmy wsparcie, łatwo będzie nam zwrócić piłkę i kontynuować postęp.
 • Jeśli siatkarz wykona piękną, głęboką salwę, możemy łatwo powrócić do pozycji obrony, wychodząc z okna.
 • Jeśli siatkarz zmieni się po przekątnej w stronę naszego partnera, poczekajmy i zobaczmy, jaki on wykona, i dostosujmy naszą pozycję.

Ostrzeżenie:

 • Ta pozycja jest pozycją przejściową. Nie możemy pozostać tam więcej niż raz, w przeciwnym razie grozilibyśmy niebezpieczeństwem.
 • Nie rozciągaj się, aby grać w piłkę, puść i wznów naszą obronę.

Następne spotkanie na żywo, piątek 10 kwietnia, godz. 18, na 2 nowe tematy; przygotowanie i umiejętność wyjścia z okna. Na Instagramie oczywiście…

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.