Hiszpanie od jedenastu lat nie zdobyli mistrzostw świata problem w zeszłym tygodniu w Doha.

Jeśli dziewczyny były już dwukrotnymi posiadaczami tytułu, mężczyźni czekali jedenaście lat, zanim wrócili na pierwszy stopień podium mistrzostw świata padel.

Zwycięzcy Pucharu Świata hiszpania uśmiechają się padel 2020

Rzeczywiście, Argentyńczycy zdominowali edycje 2012, 2014 i 2016. Paragwajskie Mistrzostwa Świata 2018 nie przyznały żadnych tytułów, dlatego konieczne było powrót do 2010 i dublet hiszpańskich drużyn w Meksyku.

Od początku zawodów pod egidą FIP, w 1992 roku, Argentyna nadal prowadzi z 10 zwycięstwami przeciwko 4 Hiszpanii dla mężczyzn. W przypadku kobiet tak też jest, ponieważ Albiceleste prowadzi od 8 do 6.

Należy zauważyć, że tylko te dwa narody zostały ukoronowane w Mistrzostwach Świata, co jest dowodem ich niepodzielnej dominacji na padel Świat.

 

Mistrzostwa Świata padel : Palmares

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !