Laura Clergue, 2. francuski gracz padel zaoferował nam bardzo miły wywiad w programie na Instagramie „Le face-à-face”. 57 gracz na świecie wrócił do swojej przygody z padlem ze swoimi wzlotami i upadkami.

Wywiad, który pozwala nam lepiej poznać jeden z filarów francuskiego zespołu padel.

  • Niesamowity start w padla

Były tenisista, wpadłem na padla z Audrey Casanovą, która została przyjaciółką. Mieliśmy razem wspaniałą przygodę. W szczególności dwukrotnie byliśmy mistrzami francuskiego padla.

Trzeba przyznać, że era była inna niż dzisiaj, ponieważ konkurencja była o wiele mniej zacięta, ale dla gracza, który miał tylko jeden lub dwa lata padla w nogach, było świetnie.

Pamiętam nasze początki z całą ekipą Set Club w Aix z Jean-Marc Lenoir. Można odnieść wrażenie, że do tej pory było to dopiero w 2015 roku! Co za podróż i jaki rozwój naszego sportu od tamtej pory. I pamiętam, że pierwsza wystawa padel była z tobą (uwaga: inauguracja klubu padel w Manosque).

Padel to niesamowita przygoda. Przerwałem pracę inżynierską, aby rozpocząć pracę w Padel. A teraz mieszkam w Hiszpanii, gdzie daję wszystko, aby odnieść sukces na torze World Padel Tour.

  • Ginier / Collombon: Gracze, którzy przesunęli linie

Było przed i po Collombon / Ginier. To jest pewne. To dwaj bardzo utalentowani gracze, którym szybko udało się przekonać wszystkich do porozumienia. Możemy oklaskiwać tylko obiema rękami, ponieważ latają nad francuskim obwodem.

Kto nie miał prawa do swojej 6/1 lub 6/0 przeciwko mistrzom Francji na torze francuskim?

Tym bardziej nasze francuskie UFO, Jessica Ginier. Najlepsi francuscy gracze są w Hiszpanii i / lub dużo trenują. Jessice udaje się być zawsze operacyjną, gdy nie ma tego padla w życiu. Jest po prostu niesamowicie uzdolniona.

Wnoszą także do gry energię, styl, którego do tej pory nie mieliśmy we Francji.

Ego pozwala ci iść naprzód. A dziewczyny chcą walczyć, aby utrudnić sobie życie we Francji. Ale wcale nie jest takie proste.

  • Poziom wzrasta w obwodzie profesjonalnym

Jest to bardzo skomplikowane, ponieważ konkurencja jest trudna na profesjonalnym torze padel. I mogę powiedzieć, że poziom dzisiejszych dziewcząt rośnie. Nie ma już łatwych dopasowań. Oczywistym jest, że trzeba wrócić możliwie późno, aby uniknąć dopasowania pułapek. Jest to cel w tym roku, kiedy sezon zostanie wznowiony, przynajmniej w poprzednich meczach, a jeśli to możliwe, w dłuższej perspektywie w losowaniu głównym. Ale wciąż istnieje wiele sposobów.

  • Z Léą mamy ambicje

Dzięki Léa Godallier prąd płynie bardzo dobrze. Mieliśmy razem bardzo dobre mecze podczas World Padel Tour. I oczywiście wolelibyśmy we Francji robić mecze i konfrontować się z parą Ginier / Collombon, aby zobaczyć, gdzie jesteśmy. Nawet jeśli wiemy, że są one logicznie ulubionymi we Francji. My, Léa i ja, rośniemy. Dlaczego więc nie wywrócić hegemonii Lyonnaise we Francji?

To prawda, że ​​2 lata temu nasze wymiany w terenie nie były wyjątkowe na świecie w Paragwaju. Ale w tym czasie biorę na siebie odpowiedzialność na poziomie gry. Miałem pełne wątpliwości i nieuchronnie czułem się na ziemi. Biedna Lea musiała utrzymać nas na powierzchni podczas meczów. Dzisiaj jestem znacznie silniejszy w głowie i na polu. Znalazłem ziemniaka i dziczyznę.

  • Pomiędzy 2 wodami na planie gry

Nie jest łatwo o tym rozmawiać. Gaby Reca, mój były trener, pozwolił mi wiele nauczyć się gry w padla, szczególnie w defensywie tego sportu. Niezbędna część, tym bardziej, gdy pochodzę z tenisa jak ja. Ale te sesje treningowe wpłynęły również na moją grę ofensywnie. Stałem się zbyt delikatny. Jednak dzisiejszy padel jest coraz bardziej brutalny. Widzimy także wyraźną ewolucję padla w tym kierunku w ostatnich latach.

Zmieniłem więc wszystko, w tym część dotyczącą mojej gry na padlu. Dzisiaj znalazłem instrumenty perkusyjne.

  • Rok bez mistrzostw Francji w Padel

W tym roku nie ma zespołu z Francji. Zostało to tylko częściowo przełożone w 2021 roku. To daje nam czas na wyostrzenie broni wraz z Léą, aby w przyszłym roku wyjechać na mistrzostwa Francji.

W listopadzie mamy silny zespół do świata Padel. Dzięki wzmocnieniu Robina (nota redaktora. Robin Haziza) francuski zespół dam jest silniejszy. Robin jest dobrym kapitanem, który już sprawdził się w Playa podczas mistrzostw Europy w Padel w Holandii.

  • Przygotuj się na powrót do zdrowia

W związku z ostatnimi wydarzeniami i globalnym kryzysem zdrowotnym FFT słusznie nie kusiło diabła, odwołując mistrzostwa Francji w Padel i etapy FFT PADEL TOUR. Szkoda nam, bo mieliśmy nadzieję robić piękne rzeczy. Skoncentrujemy się na etapach World Padel Tour. Jak tylko zacznie się od nowa, będziemy musieli być fizycznie gotowi, ponieważ nie będziemy bezrobotni.

Aby zobaczyć lub przejrzeć ostatnie 20 minut rozmowy, znajdziesz ją tutaj:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.