Léa Godallier wspomina swój sezon w World Padel Tour i na jej debiucie jako padel profesjonalny.

Padel Magazine : Jesteś dziś jednym z kierowników francuskiego zespołu padel, ale jest to sport, który w końcu odkryłeś niedawno po kilku latach gry w tenisa, czy możesz nam powiedzieć więcej?

Lea Godallier: „Grałem w tenisa przez prawie 15 lat i doszedłem do rankingu -4/6. Odkryłem padel w Bordeaux Tennis Club i wydało mi się to bardzo zabawne. Jest to sport rozgrywany jako zespół, bardzo przystępny, który od razu mi się spodobał. Swój pierwszy oficjalny turniej rozegrałem w grudniu 2016 r. Od tamtej pory polubiłem zawody i robiłem coraz więcej, aż zacząłem na zawodowym torze. rok i pół. "

Padel Magazine : Przeniosłeś się do Madrytu rok temu, aby zostać profesjonalistą padel, opowiedz nam o swoich typowych tygodniach w Madrycie? 

Lea Godallier: „Tak, we wrześniu 2019 wynająłem mieszkanie w pobliżu Madrytu, aby móc kontynuować treningi z moim trenerem Jorge De Benito i łatwiej dostać się na zawody World Padel Tour.

Przez cały sezon grałem z Laurą Clergue, która również była w Madrycie, co pozwoliło nam trenować razem dwa razy w tygodniu z naszymi trenerami. Trenuję też po mojej stronie z Jorge, a także gramy mecze treningowe, średnio dwa razy w tygodniu. 

Pięć razy w tygodniu ćwiczę też z moim trenerem fizycznym, który też jest moim ukochanym 🙂

Ten rok był szczególny z powodu kryzysu zdrowotnego, ale między turniejami toru madryckiego, FIP STAR i torem World Padel Tour, musieliśmy grać średnio od 2 do 3 turniejów miesięcznie! ”

teren padel lea godallier skok bandeja

Padel Magazine : Jakie są Twoje najlepsze wyniki do tej pory? A jakie masz ambicje na torze?

Lea Godallier: „Mój najlepszy dotychczasowy wynik: dwa 1/8moje finały Open World Padel Tour wykonane w tym roku. W tej chwili celem byłoby dotarcie do pierwszej trzydziestki w przyszłym roku ”.

Padel Magazine : Byłeś w stanie zagrać najlepszą na świecie parę World Padel Tour. Czego potrzebujesz, aby móc konkurować z tymi graczami? 

Lea Godallier: „Spotkanie z pierwszą parą świata było bardzo dobrym doświadczeniem. Są to zawodnicy, którzy opanowali ten sport zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Oni grają padel bardzo długo i widać to na torze. Myślę, że są obszary, w których zawsze będą silniejsi, ale aby móc kiedyś konkurować, muszę już ciężko pracować i być może wymyślić inny styl gry, bardziej oparty o mojej tenisowej przeszłości i cechach fizycznych. „

Lea Godallier Victory Hand Fist P2000 Piramidy

Padel Magazine : Widzieliśmy, jak grasz z Nox AT10 Genius Agustina Tapii, dlaczego wybrałeś tę rakietę? Czy myślisz, że zmienisz się w 2021 roku?

Lea Godallier: „Wybrałem Nox AT10 Genius, ponieważ jest to bardzo wszechstronna rakieta, która pozwala mi czuć się komfortowo w ataku i obronie. Wybór również nie był łatwy, ponieważ spodobało mi się również kilka innych rakiet z serii LUXURY. Jestem obecnie w fazie testowej do 2021 roku i wkrótce poinformuję o moim wyborze! „

Lea Godallier world padel tour siatkówka forhendowa
Zespół Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.