Powrót do wywiadu z Lionelem Ollingerem, prezesem ligi tenisowej Grand-Est, który odbył się w piątek 8 maja na żywo na żywo na Instagramie.

 • W sprawie powstrzymywania

To nowy czas dla wszystkich, oczywiście jestem w pracy zdalnej, moja rodzina ma się dobrze. Niestety w lidze wielu współpracowników jest częściowo bezrobotnych, a niektórzy z nich odrobinę telepracy. Wiele osób dotknęło Górny Ren, ale ogólnie jest ok.

Pracowaliśmy we współpracy z FFT. Federacja wprowadziła duży plan naprawy. Poszliśmy zobaczyć bardziej dokładnie to, czego potrzebowaliśmy, w szczególności w Grand-Est, bardzo dotkniętym regionie. Jutro wideokonferencja ze wszystkimi przewodniczącymi komitetów departamentalnych jutro (sobota 9 maja) w celu ustalenia kierunków pomocy. Odbiorcy tacy jak nauczyciele, zawodnicy (do 500 miejsca ATP i WTA), ale także kluby, oczywiście skorzystają z planu naprawy, niezależnie od tego, czy chodzi o wsparcie, czy o zerową stawkę. Pomoc zostanie wdrożona uczciwie szybko.

 • Jeśli chodzi o jego podróż

Mój ojciec był prezesem klubu piłki ręcznej, moja matka była klubem tenisowym. I trochę zagrałem w tenisa jako drugi sport. Nauczyłem trochę tenisa, dużo grałem w piłkę ręczną, pivot. A dziś w Padel. Od najmłodszych lat jestem zanurzony w świecie sportu. Chodziłem do szkoły biznesu, z wyboru nie pracowałem w sporcie przez 20-25 lat. Byłem wolontariuszem, prezydentem klubu tenisowego przez 4-5 lat, następnie dyrektorem ligi tenisowej Lotaryngii, mandatem prezydenta, a teraz Grand-Est.

 • Odnośnie do ograniczenia gry w tenisa i padla

Ufam komitetowi naukowemu powołanemu na FFT, który zajmował się zarówno tenisem, jak i padlem. Są lekarze, specjaliści chorób zakaźnych, psychologowie, socjologowie. I zdecydowano, że tylko tenis singli może zostać wznowiony 11 maja. W grze Padel jesteś znacznie bliżej partnera, ale także przeciwników, dużo salwy. W tenisie nie zalecamy trenowania siatkówki. Może się to wydawać przesadne, ale oczywiście jest tymczasowe. Posiadamy również powierzchnię z pleksiglasu, która może być wektorem transmisyjnym.

We Francji naszą polityką był wybór ratowania życia. W krajach Północy kursor był bardziej ukierunkowany na aspekt ekonomiczny.

Myślę, że padel szybko się otworzy. Widzimy wyraźniej we Francji od 2 czerwca.

 • Dotyczy klubów tenisowych, które nie mogą zostać otwarte z powodu ograniczeń związanych ze standardami

To prawda, że ​​nawiązana komunikacja jest dość złożona. Do każdego klubu należy dostosowanie tych środków, tak aby były one przestrzegane bez konieczności wybierania referencji Covid na 100%. Uważam, że dyskusję należy w szczególności przeprowadzić z burmistrzami, ponieważ to oni wyrażają swoje opinie i mogą podjąć decyzję o ponownym otwarciu. Większość z nich opowiedziała się za ponownym otwarciem kortów zewnętrznych tylko na wyżej wymienionych warunkach.

Najprostszą rzeczą byłoby usunięcie wszystkiego, co przenosi wirusa. Musimy wrócić do sportu, grać w padla.

 • O FFT PADEL TOUR

FFT Padel Tour organizowana jest przez zewnętrzną agencję specjalizującą się w tego typu wydarzeniach. To nie FFT wewnętrznie organizuje te wydarzenia, ale zleca je podwykonawcom i koordynuje.

Anulowanie etapów jest dla nas ogromnym rozczarowaniem. Chcieliśmy zorganizować ten piękny drugi etap, w sercu Metz, Place de la République. Bez wątpienia będziemy kandydatami w przyszłym roku.

Jeśli uda nam się stworzyć inną wersję przed końcem roku, aby powrócić do początkowej wersji w przyszłym roku, jesteśmy chętni na Wschodzie, aby wspólnie zorganizować to z FFT i odpowiednią agencją.

Zawsze ważne jest, aby nie spieszyć się przy podejmowaniu decyzji. Nie rozumiem, dlaczego anulujemy cały sezon. Gdy ktoś chce bronić Rolanda Garrosa, nie powinien podejmować tak radykalnych decyzji ani w innych dyscyplinach. Nie wiem, dlaczego to zostało zrobione, ale w każdym razie, gdy jesteśmy upoważnieni do wznowienia zarówno padla, jak i zawodów, byłoby godne pożałowania, gdyby nie było więcej turniejów.

 • Padel fotela

Mamy szczęście na Wschodzie, że mamy świetnych mistrzów w tenisie na wózkach inwalidzkich, mamy prawdziwą kulturę. Musimy więc ustawić padel fotela. FFT działa na monitorze padel, ważne jest, aby na fotelu padel była jakaś część, jest niezbędna. Podczas kolejnej olimpiady przejrzymy komisję tenisową i padel fotela, najpierw odkrycie, a potem zawody padel fotelowe.

 • Padel na olimpiadzie?

Wprowadzanie dyscypliny na igrzyska olimpijskie jest bardzo skomplikowane, ponieważ aby ją wprowadzić, ogólnie trzeba ją wydobyć. Paryż 2024 wydaje się bardzo skomplikowany. Byłby to taki sport do odkrycia. Wiem, że NFC wysłuchuje Prezydenta FFT i będziemy nadal walczyć o dopuszczenie naszej dyscypliny do igrzysk olimpijskich.

 • Padel żeński

Zatrzymywanie kobiet w poszczególnych dyscyplinach jest skomplikowane, w świecie, w którym mają do czynienia z życiem zawodowym i osobistym. Wolą raczej grać w tenisa lub padla na żądanie, niż dołączać do klubu, aby regularnie uprawiać sport.

Uważam, że padel jest o krok przed płcią w porównaniu do tenisa. Naprawdę wierzę w tę różnorodność podczas otwarcia zawodów, w tym graczy.

Uważam również, że konieczne jest ustalenie odkrycia padla w szkołach. Potrzebowalibyśmy jeszcze więcej sprzętu. Jest to łatwe do zrozumienia w porównaniu do tenisa. To dla mnie oczywisty trop. Musimy jak najszybciej zabrać dzieci do klubów Padel i uważam, że autoryzowane struktury, z którymi współpracujemy, będą całkowicie otwarte na tego rodzaju podejście.

 • Prywatne struktury

To temat, który dobrze znam i który bronię zębów i paznokci. Musi istnieć skoordynowane podejście między tak zwanymi strukturami wzmocnionymi a strukturami zatwierdzonymi w stowarzyszonym padlu. Gdybyśmy nie mieli prywatnego padla, mielibyśmy duże trudności z rozwijaniem działalności. Myślę, że musimy współpracować, podejście geograficzne. Szczególnie ważne jest, aby nie pomagać klubom, które chcą boiska do padla, gdy obok znajduje się prywatna struktura. Popracujmy razem. Na poziomie ligi Grand Est pomożemy prywatnym strukturom, przejmując część licencji. Damy od 8 do 10 € za licencję autoryzowanym klubom padel.

Potrzebujemy planu terytorialnego. Liderzy klubów publicznych uważają, że konkurują ze strukturami prywatnymi: są w błędzie. Potrzeba sprzętu, liderów i przeszkolonych nauczycieli: tryptyk, aby móc dalej rozwijać Padel.

 • Dotyczące stowarzyszeń sportowych prywatnych klubów

Od momentu, gdy uznamy, że istnieje zbyt duża różnica między zatwierdzonym a wykwalifikowanym, znajdziemy wszystkie dobre powody, aby mu nie pomagać. Nie możemy pomóc wszystkim. Konieczne jest jednak, aby prywatny padel wszedł do dużej rodziny i kwalifikował się do otrzymania pomocy, zarówno intelektualnej, jak i finansowej.

Prywatnego padla nie należy postrzegać jako konkurenta, ale jako uzupełnienie. W tenisie turnieje, które są prywatnymi firmami, korzystają z pomocy FFT. To absurd, że Federacja nie pomaga Narodowemu Pucharowi Tenisowemu i National Padel Cup.

 • W wyborach FFT

Nawet jeśli generalnie zgadzam się raczej z tym, co się dzieje, całkowicie sprzeciwiam się formie tej Federacji, uważam, że nie jesteśmy wystarczająco skierowani w stronę klubów i że jesteśmy całkowicie sobą wyśrodkowany. Moim wyborem jest oczywiście zwrócenie się do Gillesa Morettona. Nie mam osobistych ambicji być zbyt zajęty zawodowo, osobiście, w lidze Grand-Est. Powiedziałem, że powtarzam mandat, skupię się na lidze Grand-Est, ale w pełni popieram Gillesa Morettona i jego świetny zespół.

Znajdź + / Pytania od internautów / WEWNĄTRZ w podcastie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1lq8-ZCi08c&t=2417s

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!