Wracając do wywiadu Loïc Tap, założyciela Gestion Sports i nauczyciela padel, z 11 maja 2020 r. Na Instagramie w Face-à-Face.

  • W sprawie powstrzymywania

Jest to dość aktywne zabezpieczenie, ponieważ dużo pracowałem nad Gestion Sports. Dużo rozmawiałem z liderami klubów i dni mijały dość szybko. Naprawdę skorzystałem z tego okresu, aby dobrze pracować, dając sobie kilka wycieczek joggingowych, aby oddychać.

  • Jeśli chodzi o jego podróż

Jestem z Perpignan, urodziłem się w klubie rodzinnym. Mój ojciec i wujek opracowali kompleks sportowy z początkowo 4 kortami tenisowymi, następnie 5 squashami i 7 kortami do padla. Zacząłem od gry w tenisa, gdzie osiągnąłem ranking 4/6. Następnie zdałem dyplom państwowy jako nauczyciel tenisa, a także trener fizyczny. Stopniowo puszczałem tenis podczas rywalizacji, idąc do squasha. Potem, kiedy padel przybył w 2012 roku, delikatnie przesunąłem się w kierunku padla.

Nie zawiesiłem wpisu, ponieważ była to nowa aktywność. Zacząłem trenować coraz więcej, aby uczestniczyć w pierwszych P1000. Byłem jednym z najbardziej pustych, którzy mieli prawo uczestniczyć w p1000.

  • Odnośnie oprogramowania do zarządzania sportem

Jestem pasjonatem informatyki, dlatego chciałem tworzyć oprogramowanie tylko dla mojego klubu na dole, odpowiadając na funkcje rezerwacji online, ale także na inne problemy, z którymi klub mógł się codziennie spotkać.

Kiedy inne kluby zainteresowały się oprogramowaniem, którego używał Mas, zacząłem sprzedawać Gestion Sports.

Mam doświadczenie jako zawodnik, nauczyciel i entuzjasta komputerów, co jest czymś interesującym, ponieważ kiedy mam klub, który do mnie dzwoni, mówimy więcej o rozwoju danego klubu niż o oprogramowaniu.

Jest to aplikacja zarezerwowana dla klubów, to znaczy, że aplikacja będzie miała nazwę i logo klubu. Celem jest, aby nikt nie widział, że klub i zawodnicy korzystają z aplikacji. Oszczędza to czas, ponieważ wielu graczy rezerwuje korty elektronicznie, a nie telefonicznie.

Istnieje również tworzenie gier, to znaczy, że gdy gracz jest sam i szuka partnerów, musi po prostu stworzyć grę, prosząc stałych partnerów, z którymi zwykle gra. Jeśli osoby te nie odpowiedzą, jego wiadomość zostanie wysłana do wszystkich innych graczy w klubie na tym samym poziomie co ta osoba.

Istnieje tworzenie zdarzeń, z których może skorzystać menedżer, który musi wypełnić formularz. Gracze będą mogli zarejestrować się bardzo szybko online. Kury i stoły można umieścić online w oprogramowaniu.

Chciałem udostępnić coś więcej niż klasyczną funkcjonalność IT, ponieważ muszę udostępniać różne rzeczy. Podjęłam inicjatywę, aby zgromadzić wszystkie kluby wchodzące w skład sieci Gestion Sports, aby organizować konstruktywne spotkania. Na koniec zostawiamy tę wideokonferencję z pomysłami i motywacją do tworzenia nowych rzeczy.

  • W odniesieniu do ponownego otwarcia klubów

Jako gracz ciężko jest nie wznowić aktywności, jako nauczyciel przeszkadza mi, że nie mogę pracować przez dwa miesiące, wkrótce trzy. Jest to problematyczne finansowo.

Jednak w odniesieniu do tych środków byłem po południu z lekarzem, który wyjaśnił mi, że możemy zgromadzić 20 specjalistów w danej dziedzinie i każdy z nich będzie miał inny punkt widzenia. W Hiszpanii mają specjalistów, którzy mówią „tak” na wznowienie padla, we Francji mamy specjalistów, którzy mówią „nie”. Nie mogę zbytnio poprzeć stron. Czy granie w padla w 1 na 1 jest bardziej niebezpieczne, z zachowaniem kilku zasad, niż pójście na zakupy lub metro?

  • Odnośnie odzyskiwania dla klubów tenisowych

Czy prywatne i publiczne kluby muszą przestrzegać tych samych zasad? Niektóre firmy muszą przestrzegać rejestru handlowego, inne kluby muszą przestrzegać zaleceń FFT: na tym poziomie istnieje niejasność. Albo podejmiemy ryzyko otwarcia ze wszystkim, co następuje, albo zdecydujemy się nie otwierać, ale nadal będziemy tonąć trochę bardziej finansowo, gdy będą opóźnione opłaty.

  • Odnośnie losów prywatnych klubów padel

FFT zainwestowało 400 000 EUR w siedmiostopniowy obwód, nieco ponad 7 55 EUR na stopień. Uważam to za niepokojące, każdy przedsiębiorca z pewnością zrobiłby coś lepszego przy mniejszych nakładach. Prywatne kluby widzą, że w FFT robimy trochę z pewnymi budżetami.

To prywatne kluby głównie przyczyniają się do rozwoju padla i byłoby uzasadnione, aby im pomóc. Spotkanie prywatnych klubów z FFT uważam za bardzo dobre. Robią prawie wszystko i dzisiaj prawie nic nie mają. Związek prywatnych klubów, dlaczego nie, ale nie skończyć z takimi samymi problemami jak te, które mamy dzisiaj z Fedem.

  • Odnośnie ewolucji padel we Francji

W 2012 roku wszyscy grali w padla jak tenis, uderzył we wszystkich kierunkach, było wiele błędów. A jeśli tylko spróbujemy nie popełniać błędów, będziemy trochę wstrząśnięci. Wyzwaniem jest, aby przeciwnicy popełnili błąd, musisz przejść ten kurs.

Znajdź + / Pytania od internautów / WEWNĄTRZ w podcastie tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=tXNd9_ufZCk&feature=youtu.be

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!