W wieku zaledwie 18 lat Lou Lamberta Agostiego Jest jedną z młodych francuskich zawodniczek, które robią szybkie postępy, nie pomijając żadnego kroku. Została zauważona na Brąz FIP firmy Rivesaltes Urodzona w Tuluzie tenisistka kontynuuje swoją integracje ze światem padla, poruszając się po arenie międzynarodowej, stawiając czoła wyzwaniom rywalizacji na wysokim poziomie i stopniowo rozwijając autentyczny plan kariery. Początkowo trenowała tenis, a następnie przeszła na padla, a teraz jest jedną z zawodniczek, które reprezentują kolejne pokolenie francuskich tenisistek.
Od tenisa do padla – zmiana dokonana bardzo wcześnie
Podobnie jak wielu graczy jej pokolenia, Lou Lambert Agosti nie trafiła do padla przypadkiem. Stało się to za sprawą jej byłego trenera tenisa, Brice'a Bernarda że odkryła ten sport. Mężczyzna, który jest obecnie ekspertem od padla w Oksytanii, skierował ją następnie w stronę regionalnego poszukiwania talentów. W tym czasie młoda zawodniczka zaczęła już dystansować się od tenisa, w którym nie odnajdywała już tej samej motywacji.
Podsumowuje ten przełomowy moment w prosty sposób: „Tenis trochę mnie zniechęcił, więc przeszedłem na padla”. Szybka, niemal naturalna przemiana, która bardzo szybko nabierze innego wymiaru.
Już w pierwszym roku zdobyła ważne pierwsze doświadczenie w selekcji Francuska drużyna juniorów i udział w mistrzostwa świata w Meksyku Punkt zwrotny w jego podróży. To pierwsze doświadczenie w niebieskiej koszulce nadało mu kierunek, a przede wszystkim chęć pełnego poświęcenia się temu sportowi.

Rok przerwy na ustrukturyzowanie projektu
Po ukończeniu liceum, Lou postanowiła poświęcić cały rok rozwojowi sportowemu. Ten śmiały wybór odzwierciedla już pewną dojrzałość w jej podejściu do postępów. Jej codzienne życie koncentruje się teraz wokół kilku baz treningowych, dzieląc czas między Francję i Hiszpanię.
Trenuje w szczególności w Vichy , w Narodowym Centrum Szkoleniowym, ale także w Barcelona , gdzie pracuje z Juan Alday To ciągłe przemieszczanie się między dwoma środowiskami pozwala mu poszerzać horyzonty, różnicować metody i stawiać czoła różnym wymaganiom. W swojej codziennej pracy szczególnie często pojawiają się dwa nazwiska: Juan Alday et Baptiste Benetoux , dwóch techników, którzy podążają za nią najczęściej.
Po powrocie do Tuluzy program treningowy ulega niewielkim zmianom, z większym naciskiem na przygotowanie fizyczne i grę oraz mecze. Za tą strukturą kryje się również bardzo silna sieć wsparcia. Lou wspomina w szczególności Lea Godallier i Baptiste'a jako prawdziwe filary, niemal rodzinę sportowców, na których codziennie polega.
Harmonogram jest teraz dostosowany do zawodów międzynarodowych
Nawet jeśli tak jest do dziś 18. francuski gracz Lou Lambert Agosti już teraz patrzy poza poziom krajowy. Jego harmonogram koncentruje się teraz głównie na Obwód FIP z jasną logiką: zdobyć doświadczenie, punkty odniesienia i wiedzę w starciu z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.
Wyjaśnia to bardzo bezpośrednio: „W tej chwili skupiam się głównie na FIP. Naprawdę staram się grać więcej na arenie międzynarodowej”. Ten wybór nieuchronnie wpływa na jej pozycję w rankingu francuskim, ponieważ gra we Francji mniej, ale jest zdecydowana podążać tą ścieżką. Jej priorytetem jest coś innego: gromadzenie doświadczenia meczowego, nauka i zrozumienie, co wciąż odróżnia młodą francuską zawodniczkę od najwyższego poziomu międzynarodowego.
Nie oznacza to jednak, że odwraca się od francuskiego toru. Nadal zamierza startować w najważniejszych imprezach, zwłaszcza w P2000 , certains P1500 i oczywiście Mistrzostwa Francji Ale sezon opiera się teraz na serii wyścigów za granicą. Po Rivesaltesie jego harmonogram obejmuje przede wszystkim Sewilla , następnie dwa turnieje w Włochy , za każdym razem z różnymi partnerami, często Hiszpanami. To również sposób na wyrwanie się z rutyny i poszerzenie rozumienia gry. Na przykład w Sewilli musi grać nawet na lewej stronie, aby dostosować się do lewonożnego partnera.

Kimy Barla, silna relacja na przestrzeni lat
Zarówno w juniorskich rozgrywkach, jak i w rozgrywkach francuskich, nie sposób nie skojarzyć Lou Lamberta Agostiego z Kim Barla Obaj zawodnicy zbudowali silną relację na przestrzeni lat, co jest widoczne zarówno na boisku, jak i poza nim. Ich historia sięga TNJ w Perpignan gdzie spotykają się po raz pierwszy.
Lou wspomina zawodniczkę, której nie znała, zawodniczkę o uderzającym profilu, którą łatwo było rozpoznać na korcie. Zmierzyły się ze sobą dwukrotnie na tym turnieju, podzieliły się zwycięstwami, a potem pozostały w kontakcie. Bardzo szybko rozwinęła się między nimi relacja. Często wymieniały wiadomości, początkowo na odległość, a potem pomysł wspólnej gry naturalnie się zrodził.
W tej relacji wyróżnia się zarówno ich osobista więź, jak i uzupełniające się umiejętności sportowe. Są w tym samym wieku, mają wspólne zainteresowania, ale też różne temperamenty. I to właśnie ten kontrast sprzyjał ich wzajemnemu zrozumieniu. W środowisku, w którym partnerstwa bywają bardzo płynne, ich więź pozostała silna i autentyczna.
Zawody młodzieżowe: odkrywcze doświadczenie
Jeszcze zanim skupiła się na seniorskiej piłce nożnej, Lou Lambert Agosti doskonaliła swoje umiejętności w międzynarodowych zawodach młodzieżowych. Z reprezentacją Francji brała udział w mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata Są to spotkania bardzo ważne w rozwoju zawodnika.
Poza wynikami, te rozgrywki pozwoliły jej zmierzyć się z zawodniczkami z jej pokolenia, co w jej codziennym życiu pozostaje rzadkością. Na kortach najczęściej gra ze starszymi, bardziej doświadczonymi i bardziej doświadczonymi przeciwniczkami. Sezony z reprezentacją Francji dały jej zatem inną perspektywę, kolejny sposób oceny jej poziomu.
Wyniki były rzeczywiście solidne, dwa trzecie miejsca Za każdym razem kończyli mecz za reprezentacją Hiszpanii. Te występy nie są bez znaczenia i pokazują, że to pokolenie francuskich zawodników wie, jak grać na najważniejszych turniejach. Reprezentowanie Francji zaszczepiło w nich również szczególne poczucie odpowiedzialności: gra dla drużyny, dla koszulki, a nie tylko dla siebie.
Francuska seniorska reprezentacja jako horyzont
Naturalnie, po okresie młodości logicznym następnym krokiem jest Francuska drużyna seniorów Lou nie ukrywa tego: to jasny cel. Mówi jednak o nim z dystansem, bez pozerstwa, świadoma obecnego zagęszczenia na szczycie francuskich rankingów i doświadczenia, jakie zgromadzili ci, którzy ją wyprzedzili.
Wie, że nic nie jest jeszcze pewne, że jej miejsce wciąż czeka na wybudowanie i że będzie musiała na nie zapracować swoją grą, wynikami, ale także postawą. To punkt, na który kładzie szczególny nacisk: umiejętność pokazania w meczach tego, co daje na treningach, przy jednoczesnym zachowaniu nienagannego zachowania. Często powraca do niej ta myśl: postęp to nie tylko gra, ale także opanowanie, nastawienie i konsekwencja.
Dlatego ambitnie, ale bez pośpiechu, działa naprzód. Jeśli nie natychmiast, to może w przyszłym roku. Skupia się na pracy, a nie na pośpiechu.
Duży projekt w zakresie obrony i siły mentalnej
W obecnym rozwoju wyraźnie zidentyfikowano pewne obszary wymagające poprawy. Pierwszy dotyczy obrona Po przybyciu do Hiszpanii Lou natychmiast skierowano do bardzo specyficznego obszaru treningowego: praca na bieżni, praca nóg, praca nóg i ruch. Przesłanie Juana Aldaya było jasne: najpierw muszą zbudować solidniejsze podstawy defensywy.
Opowiada o tym wydarzeniu z humorem, ale i jasnością: „Kiedy przyjechałem do Hiszpanii, posadził mnie na końcu toru i powiedział: «Będziesz ruszał nogami i bronił».” Za tą formułą kryje się prawdziwe wyzwanie techniczne. Ze względu na swój wzrost, musi nauczyć się lepiej wykorzystywać swoje gabaryty, lepiej koordynować ruchy i być bardziej mobilna zarówno w dolnych fazach, jak i w przejściach.
Praca koncentruje się również na bardziej ofensywnych aspektach, szczególnie na jej woleju i jakości jej vibory, którą chce wykonywać wyżej i wcześniej. Jednak drugim poważnym wyzwaniem jest psychika. Lou wie, że jej poziom wyszkolenia musi przekładać się na lepsze wyniki meczowe. Aby to osiągnąć, polega na specjalistycznym treningu z… Marjolaine który monitoruje ją codziennie pod tym kątem. Cel jest jasny: osiągnąć większą swobodę w rywalizacji, nie tracąc przy tym standardów.

Cele na rok 2026 skoncentrowane na postępie
W dalszej perspektywie Lou Lambert Agosti nie uwikła się w obsesję na punkcie rankingów. Woli ustalać głębsze, trwalsze punkty odniesienia. Jej pierwszym celem jest… 2026 nie da się tego zmierzyć: przede wszystkim chce być dumna ze swojego roku, wykonanej pracy i przebytej drogi.
Reprezentacja Francji jest oczywiście na jej celowniku, ale bez ciągłego nacisku. Przede wszystkim chce zachować radość gry, chęć ciągłego rozwoju i możliwość pozostania w kontakcie z tym, co sprawiło, że pokochała ten sport. Krótko mówiąc, ma wszystko: ambitną młodą zawodniczkę, silną psychicznie, dobrze wspieraną, która wie, dokąd chce iść, nie próbując niczego przyspieszać.
Maceo Zerhat odkrył padla w 2020 roku w Savigny-sur-Clairis w Burgundii. Przyczynił się do rozwoju klubu, wnosząc swoją energię i ciekawość. Padel Magazineon przekazuje swoje Padel"manię" poprzez umiejętne śledzenie najnowszych wiadomości na temat twojego ulubionego sportu!

























































































Araceli Martínez i Laura Luján rozpoczynają wspólny projekt
Losowanie turnieju FIP Bronze Marnes zostało całkowicie przeorganizowane po wycofaniu się dwóch najwyżej rozstawionych zawodniczek.
Rundy kwalifikacyjne rozpoczęły się mocno w FIP Bronze Marnes, teraz czas na drugą rundę.
„Wszyscy zawodnicy podchodzili do mnie i pytali, kim jestem”: niesamowity tydzień Yahiyi Doumbii w Lyonie
„Dzięki Chingotto Galán może znów stać się numerem jeden na świecie”: mocne oświadczenie Belasteguína
Adrien Westermann: „Padel staje się prawdziwym terytorium ekspresji marki”.
Jon Sanz ostro krytykuje Premier Padel „Stawiają przeszkody naszym zespołom”
W P1000 Chantilly Country Club spodziewana jest zacięta rywalizacja, a o tytuł może powalczyć kilka drużyn.
Turniej FIP Bronze Marnes rozpocznie się w najbliższą środę rundami kwalifikacyjnymi, w których wezmą udział wyłącznie Francuzi.
Poznaliśmy składy drużyn do turnieju FIP Bronze Marnes: już w pierwszej rundzie doszło do niespodzianek!
Leygue / Fernandez: duet francusko-hiszpański walczy o tytuł FIP Bronze Marnes
Najwyższa frekwencja w historii padla
Paquito Navarro wzywa do zorganizowania drugiego turnieju w Argentynie po niesamowitym sukcesie Buenos Aires P1
Fran Guerrero i Javi Leal ponownie łączą siły w wersji 3.0
Pro shop, staże, partnerstwa z Francją: nowe projekty Sébastiena Ducrosa w Llançà
Tom Holland i Zendaya w centrum uwagi „BERO” Padel „Klasyka” w Los Angeles
Siux Augsburger podpisuje kontrakt do 2040 roku: bezprecedensowy kontrakt w historii padla
Sesje sądowe Padel rozbijemy obóz w Marsylii na trzecią edycję
Czy Galán i Chingotto definitywnie zyskają przewagę nad Tapią i Coello?
Akademia PADEL MATCH zaprasza Raphaëla Kretza na ekskluzywne zajęcia wprowadzające w sedno madryckiego padla.
A co jeśli do lepszego zrozumienia gry w padla wystarczyłoby zaledwie 5 gestów?
P2 Asunción – Jak szczegół taktyczny zmienił losy meczu pomiędzy Garrido/Bergamini a Barahoną/Alfonso
Dlaczego umiejętność gry po prawej i lewej stronie może mieć ogromne znaczenie
Zrozumienie wpływu lepszej gry w padla
Air padel: dlaczego profesjonaliści ciągle powtarzają „into thin air” (i jak z tego korzystać, żeby nie stało się to tylko chwytem marketingowym)
Wibra w rozbiciu: transfer, plan uderzeń i doznania
Coello/Tapia: ustrukturyzowana odpowiedź taktyczna przeciwko leworęcznym graczom typu smash
Padel: idealne połączenie refleksu i strategii
Premier Padel Czy wyeliminuje rozstawionych graczy? Pomysł Chingotto rozpala na nowo prawdziwą debatę
Serwis Padla: kontrowersyjna zasada, możliwe rozwiązanie technologiczne…
Turnieje pod okiem trenera: przyspieszenie postępów... czy ciemna strona amatorskiego padla?
Lucas Campagnolo: „Gdybym zerwał więzadła krzyżowe, przestałbym grać i wrócił do Brazylii, żeby pracować w hodowli zwierząt”.
Pablo Cardona staje przed dylematem przedwczesnego powrotu – ostatecznie rezygnuje
Padel i jazda na rowerze: skuteczne uzupełnienie dla wydajności i zdrowia
Padel Brissac poprowadzi obóz treningowy z Bastienem Blanqué i Nico Gavino w czerwcu 2026 roku
FIP obiecuje Paryż: Jean-Thomas Peyrou widzi narodziny pokolenia Francuzów zdolnych do konkurowania