Półfinalista Premier Padel Bordeaux P2, Lucas Bergamini, ciężko pracujący prawy zawodnik mierzący 1:65, wyjaśnia nam powody swojego ruchu w lewo wraz z Pablo Cardoną.

„Jestem praworęcznym graczem, ale na ten turniej połączyłem siły z leworęcznym Pablo Cardoną ze względu na okoliczności: obaj jego kolega z drużyny Javi Ruiz i mój Victor Ruiz byli kontuzjowani. Ponieważ on także znalazł się sam, zaproponowałem, że zagram ze mną, a on zgodził się na tę przygodę. Kiedy byłem młodszy, pomimo mojego niskiego wzrostu, grałem na lewej stronie, dzięki czemu rozwinąłem się jako zawodnik lewicy. Dlatego zaproponowałem to wyzwanie Pablo, bo mniej więcej wiem, jak grać po tej stronie. To nie tak, że całe życie spędziłem na prawej stronie, ale nadal jest to bardzo trudne, ponieważ minęły lata, odkąd ostatni raz grałem na lewej stronie! Mimo wszystko jestem całkiem zadowolony z wrażeń, jakich mogłem doznać.”

„Oczywiście zasugerowałem grę na lewej stronie, ponieważ wiedziałem, że obok mnie mam Pabla, który jest bardzo wysoki, który uderza bardzo mocno i który zajmuje się rzeczami, których ja nie mogę zrobić. Ostatecznie wyglądało to tak, jakbym pełnił rolę zawodnika prawicy, ale po lewej stronie: przygotowałem punkt tak, aby miał piłkę, którą można wykorzystać, i dokończyłem robotę.

I wyszło całkiem nieźle, bo Bergamini i Cardona dotarli aż do półfinału, gdzie zgarnęli seta od ostatecznych zwycięzców turnieju, Jona Sanza i Coki Nieto! Czy ponownie zobaczymy Brazylijczyka na lewym skrzydle? W każdym razie nieprędko, ponieważ w tym tygodniu w Rzymie odnajduje swojego zwykłego partnera, Victora Ruiza!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !