Lucia Sainz zakończył rok na pierwszym miejscu w rankingu WPT, pokazując spektakularny poziom gry Gemma Triay. Zwierza się Mundo Deportivo w tym niesamowitym sezonie i swoim nowym projekcie z Bea Gonzalez.

Sen się ziścił

W wieku 36 lat i po 5 latach spędził z Gemma Triay, Lucia Sainz osiągnął swój główny cel.

„Nr 1 był dla mnie marzeniem. To był bardzo trudny rok, ponieważ graliśmy w pierwszym turnieju i nadeszło powstrzymywanie. Pracowaliśmy naprawdę ciężko z Gemmą nad planem fizyczny i na planie psychicznyi myślę, że to było decydujące ”.

Umysł zrobił różnicę

„Aspekt mentalny był w tym roku bardzo ważny, szczególnie pod koniec sezonu, i to było decydujące, dodając do naszego poziomu gry. Graliśmy agresywnie, w inny sposób, i to odpowiadało na nasz trening. ”

lucia-sainz-2-finales-estrella-damm-menorca-master-final-2020-1

Gemma podjęła decyzję

„Decyzja o rozstaniu została podjęta przez Gemmę, nie jest to moja decyzja. Powiedziała mi to przed turniejem w Alicante, więc zagraliśmy 4 turnieje jako nr 1, wiedząc, że nie będziemy razem kontynuować ”.

"To było bardzo trudne. Oboje chcieliśmy osiągnąć pierwsze miejsce, ale grało mi było ciężko, wiedząc, że mój kolega z drużyny zamierza mnie opuścić. Musiałem wydobyć z siebie to, co najlepsze. Ta sytuacja uczyniła nas silniejszymi ”.

„W następnym sezonie zobaczysz silniejszego gracza z powodu tego, co wydarzyło się w tym sezonie. Muszę zaakceptować tę decyzję. To są nowe projekty dla nas obojga i nie mogę się doczekać przyszłości ”.

Bea Gonzalez, nowy projekt

„Uderzające jest to, że ma zaledwie 19 lat, a już jest na szczycie. Mimo młodego wieku jest zawodniczką, która była w 4 najlepszych parach i to jest niesamowite. Postaramy się szybko dostosować jak najlepiej wykorzystać naszą parę ”.

„Jest bardzo szybka, aktywna i może uczynić naszą grę bardzo dynamiczną. Przyniesie też radość. Jest zawodniczką, która zawsze się uśmiecha, a to jest bardzo ważne w grze padel".

Sainz Gonzalez 2021 WPT

Zmiana personelu

„Zmieniam cały mój zespół szkoleniowy. Będę trenować z Gaby Recai doradził mi w sprawie nowego projektu. To sposób na rozpoczęcie od nowa z nową mentalnością ”.

„Będziemy nadal trenować w Madrycie. Decyzja, by tam trenować, była bardzo dobra i pokazała to w naszym wykonaniu ”.

„The padel kobiecy będzie bardzo zrównoważony ”

„Mimo, że udało nam się rozegrać wspaniały sezon z bardzo dobrymi wynikami, jest on bardzo zrównoważony. Myślę, żeBliźniacy (Mapi i Majo Sanchez) będzie silny, Martas (Marta Ortega i Marta Marrero), Gemma Triay i Ale Salazar et Ari Sanchez i Paula Josemaria".

„Są też inne pary, które dadzą nam wielkie bitwy. Plik padel kobiecość jest bardzo miła do zobaczenia i myślę, że robimy świetne przedstawienie dla publiczności ”.

Graj bez publiczności

„Bardzo ciężko było grać bez publiczności. Chciałbym podziękować WPT, bo to godne pochwały, że udało nam się zorganizować 11 imprez, ale bez publiczności było zimno. Musimy być szczęśliwi, że mogliśmy grać, ponieważ prawie wszystko mogliśmy robić normalnie ”.

Życzenia i cele na 2021 rok

 „Przede wszystkim zdrowie i umiejętność zabawy podczas zabawy. Co siejemy, zbieramy to, Urodziłem się jako pracownik i zawsze nim będę".

„Mój nowy kolega z drużyny i ja spróbujemy dostać się na pierwsze miejsce na świecie. Jako konkurenci postaramy się zrobić to: być numerem 1. Ale musimy iść krok po kroku. Przede wszystkim będziemy musieli się poznać i dostosować do siebie. Damy z siebie wszystko i ten cel jest jasny ”.

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.